Hamilelik Döneminde Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmelidir?

Hamilelik Döneminde Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmelidir?

Hamilelik dönemi, kadınlar için yaklaşık dokuz ay on gün süren bir geçici süreçtir. Bu dönemde sürekli bir kilo alımı ve vücut değişimi ortaya çıkar. Buna uygun olarak da kıyafet seçimi yapılması gerekir. Hamileliğin ilk üç ayında anne adayları pek kilo almazlar. Bu yüzden eski kıyafetlerini rahatlıkla kullanabilirler. Asıl değişim ve kıyafet ihtiyacı üçüncü aydan sonra […]

Hamilelik dönemi, kadınlar için yaklaşık dokuz ay on gün süren bir geçici süreçtir. Bu dönemde sürekli bir kilo alımı ve vücut değişimi ortaya çıkar. Buna uygun olarak da kıyafet seçimi yapılması gerekir. Hamileliğin ilk üç ayında anne adayları pek kilo almazlar. Bu yüzden eski kıyafetlerini rahatlıkla kullanabilirler. Asıl değişim ve kıyafet ihtiyacı üçüncü aydan sonra kendini gösterir. Çünkü karın ve basenlerde kilo artışı başlayacak, eski kıyafetler olmaz olacaktır.

Yeni Hamile Kıyafet İhtiyacı Ve Tercih Önceliği

Hamilelik sürecinde fiziksel değişimle birlikte metabolizma da değişir. Vücutta ani terlemeler, ani üşümeler, nefes daralmaları, boğuluyor hissine kapılmaları kendini gösterir. Bunun için anne adaylarının naylon kıyafetler yerine likralı, pamuk kıyafetler tercih etmesi gerekir. Özellikle iç çamaşırların da hava alan, terletmeyen pamuk ürünler seçimi anne adaylarını rahatlatacak, enfeksiyon risklerini en aza indirecektir. Giyilecek iç çamaşırının bel kısmına da dikkat edilmeli, göbek kısmında bebeği sıkmamasına özen gösterilmelidir. Aynı şekilde pantolon seçimine de önem verilmeli, seçilen pantolonun bel kısmında göbeği sıkarak bebeğe baskı yapmaması gereklidir.

Bugün piyasada hamile pantolonu olarak satışı yapılan, bel kısmında esnek bir bandın bulunduğu ve vücudu sıkmadan saran pantolon türleri rahatlıkla tercih edilebilir. Rahat bir pantolon anne adayının hareket kabiliyetini yükseltecek ve kendisini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Üst kıyafetlerinde de göğüs hizasından itibaren genişleyen ve önü arkasından biraz daha uzun olan kıyafetler tercih edilebilir. Bu sayede göbek kısmı rahatlıkla kapatılabilecek ve kıyafetin boy dengesi sağlanmış olacaktır.

Önemli Olan Rahatlıktır

Hamile kıyafeti tercihinde anne adaylarının modayı takip etmek yerine içinde kendilerini rahat hissedecekleri, göbek kısmından kendilerini ve bebeklerini sıkmayacak ürünleri seçmelidirler. Ayrıca bu dönemin geçici bir evre olduğunu ve birçok kıyafetlerini doğumdan sonra kullanamayacaklarını göz önünde bulundurmaları faydalı olacaktır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al