Hamileler Kırmızı Et nasıl Tüketilmeli

Hamileler Kırmızı Et nasıl Tüketilmeli

Hamilelerin beslenme noktasında normal kadınlardan daha hassas ve dikkatli olması gerektiği herkes tarafından bilinmektedir. Anne karnında ki bebek aynı şekilde anne ile aynı anda beslendiği için Hamile kadınların özellikle kırmızı et ve balık gibi değeri yüksek gıdaları tüketmesi gerekiyor. Konu ile ilgili Türk Ebeler Derneği Genel Başkanı Nazan Karahan, anne adaylarının Kurban Bayramı’nda kızartılmış değil, […]

Hamilelerin beslenme noktasında normal kadınlardan daha hassas ve dikkatli olması gerektiği herkes tarafından bilinmektedir. Anne karnında ki bebek aynı şekilde anne ile aynı anda beslendiği için Hamile kadınların özellikle kırmızı et ve balık gibi değeri yüksek gıdaları tüketmesi gerekiyor. Konu ile ilgili Türk Ebeler Derneği Genel Başkanı Nazan Karahan, anne adaylarının Kurban Bayramı’nda kızartılmış değil, haşlama, buğulama veya fırında pişirilmiş eti tercih etmesinin doğru olacağını söyledi.

Gebe kadının günlük ortalama 150 gram kırmızı et tüketmesi gerektiğini ifade eden Karahan “Gebelikte sık karşılaşılan hazımsızlık, mide yanması gibi sorunların görülmemesi için, kurban etlerinin buzdolabında 24 saat dinlendikten sonra tüketilmesi gerekiyor. Etin mutlaka bol yeşil salata veya sebze ve portakal suyu gibi C vitamini içeren besinlerle tüketilmesini öneriyoruz” diye konuştu.

Et tüketiminde aşırıya kaçmamak gerektiğini anlatan Karahan “Kırmızı et, en iyi protein kaynakları arasındadır. Çiğ et tüketiminden özellikle kaçınmak gerekir. Etin iyi pişmiş olması önemli” dedi.

Karahan, iç yağların yemeklere katılmasının ise son derece sağlıksız bir beslenme şekli olduğunu kaydetti.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli