Güneş Yanığı Nasıl Geçer

Güneş Yanığı Nasıl Geçer

Güneş yanıklarına karşı doğal çözümler nelerdir? Yaz ayları denildiğinde insan aslında hemen güneş gelmektedir. Pek çok kişi güneşe çıkarak bu anlaşmayı çok severler. Çünkü güneşle beraber bronzlaşarak cildinize daha güzel bir görüntü kazandırabilirsiniz. Fakat güneşlenirken bize pek çok noktaya dikkat etmek gereklidir. Çünkü her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi güneş ışınlarının fazlası da zararlıdır. Eğer […]

Güneş yanıklarına karşı doğal çözümler nelerdir?

Yaz ayları denildiğinde insan aslında hemen güneş gelmektedir. Pek çok kişi güneşe çıkarak bu anlaşmayı çok severler. Çünkü güneşle beraber bronzlaşarak cildinize daha güzel bir görüntü kazandırabilirsiniz. Fakat güneşlenirken bize pek çok noktaya dikkat etmek gereklidir. Çünkü her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi güneş ışınlarının fazlası da zararlıdır. Eğer normalden fazla güneş ışınlarının maruz kalırsanız vücudunuzda güneş yanıkları meydana gelmektedir. Bu güneş yanıkları da oldukça sancılı ve ağrılı bir süreç yaratabilir. Güneşlenirken güneş koruyucu kremlerden yararlanmak oldukça faydalı olacaktır. Fakat unuttunuz ya da uzun süre güneş altında kalarak güneşlenme devam ettiniz. Neticesinde de yüksek ihtimalle vücudunuzda güneş yanıkları olacaktır. Bu güneş yanıklarından kurtulmak için bazı çözümler bulunmaktadır. Güneş yanıklarından kurtulmak için kimyasal çözümler olduğu gibi doğal çözümler de vardır. Bu doğal çözümler hem daha yararlı hem de daha ekonomiktir.

Aleo Vera: pek çok ürünün içerisinde kullanan aloe vera güneş yanıkları içinde oldukça faydalı ürünlerden bir tanesidir. Aleo vera jelini kullanarak güneş yanıklarının neden olduğu acıyı azaltabilirsiniz. Aloe Vera jelini bitkisel bir ürün olduğu için gün içerisinde pek çok defa yanıklar üzerine uygulayabilirsiniz.

Yoğurt: Güneş yanıklarınız için yoğurt doğal çözümlerin başında gelmektedir. Yorga güneş yanıklarınızın üzerine yayarak sürüp bir süre bekleyiniz. Yoğurt kuruduktan sonra yoğurdu ılık su ile yıkayınız.

Sirke: Elma sirkesi özellikle ağır derecede meydana gelmiş güneş yanıkları için başvurulan yöntemlerden bir tanesidir. Güneş yanıklarınız çok fazla ve sancılı ise bir küvetin içerisine Doldurduğunuz suyun içine elma sirkesi koyunuz. Daha sonra elma sirkesi ve su karışımının içerisine girerek bir süre karışımın içerisinde bekleyiniz. Bu karışım yanıklarınızı rahatlatacak ve ağrısını azaltacaktır.

Çay: Günlük hayatta tükettiğimiz çay güneş yanıklarının tedavisinde de bizlerin yardımcısı olacaktır. Çayı yanıklara iki türlü uygulayabilirsiniz. Eğer yanıklarınız çok şiddetli değilse bir pamuk yardımı ile yanıkların üzerine çayı sürebilirsiniz. Fakat yanıklar şiddetli ise küveti soğuk su ve çay karışımı ile doldurarak içine girebilirsiniz. Bu şekilde yanıklarınız rahatlayacak ve ağrısı azalacaktır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al