Güneş ışığı ömrü uzatıyor

Güneş ışığı ömrü uzatıyor

Güneş ışığı vitamini (D vitamin) her insanın alması gerektiği genel vitaminlerden biridir.İnsan vücudunun en ihtiyaç duyduğu gereksinimlerden biri olan Güneş , insanın sağlığını her şekilde etkilediği gözlemlenmiştir. Dünyanın en ünlü klinik beslenme dergisi olarak kabul edilen American Journal of Clinical Nutrition’ın Kasım 2007 sayısında bu konu ile ilgili yaptığı bir araştırma dikkat çekti. Yapılan bu  araştırmaya […]

Güneş ışığı vitamini (D vitamin) her insanın alması gerektiği genel vitaminlerden biridir.İnsan vücudunun en ihtiyaç duyduğu gereksinimlerden biri olan Güneş , insanın sağlığını her şekilde etkilediği gözlemlenmiştir.

Dünyanın en ünlü klinik beslenme dergisi olarak kabul edilen American Journal of Clinical Nutrition’ın Kasım 2007 sayısında bu konu ile ilgili yaptığı bir araştırma dikkat çekti. Yapılan bu  araştırmaya göre kan D vitamini düzeyi düşük olanlar, daha yüksek olan kişilere göre daha uzun yaşama şansına sahip oluyorlarmış.

Bizde kadin.info ailesi olarak güneş ışığı’nın hayatımızdaki önemi ve faydaları hakkındaki araştırdığımız bilgileri ,sitemizin Yaşam kategorisinde sizlerle paylaşıyoruz.

 

Hava almak için dışarıya çıktığımız zaman gün ışığını bedenimizde hissetmek ruhsal açıdan birçok olumlu tepkimelere yol açtığı gibi, fiziksel sağlığımız açısından da gün ışığının yararları oldukça fazladır. Kapalı ortamlarda yaşayan ve çalışan kişiler gün ışığından maruz kaldıkları gibi, temiz havayı ciğerlerine çekmekten de yoksun kalırlar. Fırsat bulduğumuz ve havanın güzle olduğu her durumda gün ışığının faydalarından yararlanmak gerekiyor.

Evdeki yapay ışıklar sağlığımız açısından zararlıdır. Bu sebeple hem fiziksel hem de ruhsal bakımından sağlığımız korumak adına gün ışığından yararlanmalıyız. Gün ışığı birçok hastalıkların önlenmesinde etkilidir. Özellikle de sabahın erken saatlerinde kalkıp dışarıya çıkıp doğa yürüyüşü yapmak gün ışığının ihtiva ettiği D vitamininden faydalanmayı sağlar.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Gün ışığının faydaları ise şunlardır:

Kas ve kemik yapısını güçlendirme,Böbrekleri çalıştırma Karaciğer sorunlarına iyi gelme Depresyon ve stresi atma Vücuda enerji ve dinçlik kazandırma Uykusuzluk problemlerine iyi gelme Çocukların gelişimine katkı sağlama Osteoporoz ve raşitizm yani kemik erimesi gibi rahatsızlıklarını önlenme Vücudumuzda kalsiyum emilimini arttırma Kolesterolü düzenleme Romatizma ve eklem ağrılarını giderme Kanser hastalıklarına karşı koruma Bağışıklığı güçlendirme Sırt ağrılarını giderme Cinsel performansı arttırma

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al