Google’da ‘kadın’ Sonuçları

Google’da ‘kadın’ Sonuçları

Google aramalarında yer alan kelimeler kişilerin ve toplumun eğilimini ortaya koymaya devam ediyor. Araştırmaların bu noktada yer verdiği sonuçlar doğruluğu kanıtlanabilir cinsten. Peki internet aramalarında kadın yazınca ülkemizde ve dünya gündeminde nasıl bir bakış açısı var aşağıda ki haberde inceleyelim.. Birleşmiş Milletler’in Kadın biriminin hazırladığı bir reklam kampanyası da bu duruma güzel bir örnek teşkil edecek […]

Google aramalarında yer alan kelimeler kişilerin ve toplumun eğilimini ortaya koymaya devam ediyor. Araştırmaların bu noktada yer verdiği sonuçlar doğruluğu kanıtlanabilir cinsten. Peki internet aramalarında kadın yazınca ülkemizde ve dünya gündeminde nasıl bir bakış açısı var aşağıda ki haberde inceleyelim..

Birleşmiş Milletler’in Kadın biriminin hazırladığı bir reklam kampanyası da bu duruma güzel bir örnek teşkil edecek nitelikte.

Dünyanın en büyük Arama motoru, otomatik tamamlama özelliğinden yola çıkılarak tasarlanan reklam, insanların Google’da kadına yönelik gerçekleştirdiği aramaların ne denli çarpıcı olduğunu gözler önüne seriyor.

Google‘da İngilizce olarak kadın yazıldıktan sonra, otomatik tamamlama özelliği sayesinde çıkan sonuçlarda yer alan ‘kadın çalışmamalı‘, ‘kadınlar oy kullanmamalı‘, ‘kadın hakları olmamalı’ gibi cümleler, kadın hakları konusunun tüm dünyada nasıl bir çıkmazda yer aldığının acı bir göstergesi niteliğinde…

*Kadının hakları olmamalı, kadınlar oy kullanmamalı, kadınlar çalışmamalı…*Kadınlar araba kullanamaz…

*Kadınlar haklara sahip olmamalı…

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

*Kadınlar evde oturmalı…

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al