Goji Berry Zararları Nelerdir? Yan Etkileri

Goji Berry Zararları Nelerdir? Yan Etkileri

Goji Berry Zararları Nelerdir? Goji Üzümü Yan Etkileri Var mı? Son zamanlarda ülkemizde en çok talep gören, bu mucizevi meyve, kullanan insanların en çok merak ettiği sorulardan biri yan etkisinin olup olmadığı ile ilgilidir. Goji Berry faydaları anlatmakla bitirilemeyen bu mucizevi meyvenin gerçekten yan etkileri var mı? Kimler Kullanmamalı? Goji Berry Zararları kime neye göre var? […]

Goji Berry Zararları Nelerdir? Goji Üzümü Yan Etkileri Var mı? Son zamanlarda ülkemizde en çok talep gören, bu mucizevi meyve, kullanan insanların en çok merak ettiği sorulardan biri yan etkisinin olup olmadığı ile ilgilidir.

Goji Berry faydaları anlatmakla bitirilemeyen bu mucizevi meyvenin gerçekten yan etkileri var mı? Kimler Kullanmamalı? Goji Berry Zararları kime neye göre var? İşte bu sorunun cevabını sizlere detaylı olarak bu makalemizde yer vereceğiz.

Gojii Berry Zararları

Warfarin ile etkileşim: Kanı pırtılaştıran ilaçları kullanan kişilerin Goji berry kullanmaları önerilmez.

Diyabet İlaçları ile Etkileşim: Diyabet hastası olanlar, kan şekeri seviyesini kontrol altında tutmak için belirli dozlarda ilaç kullanırlar. Goji Berry meyveleri pankreasın çalışmasını ve insülin üretimini etkilediği tespit edilmiştir. Diyabet ilaçları kullanan kişiler Goji Berry tüketiminden uzak durmalıdırlar.

Hipertansiyon: Çok fazla tüketilirse, Goji meyveleri, vücudun kan basıncı düzeylerini olumsuz etkiler ve hipertansiyona neden olabilir. Hipertansiyon ilaçları kullananlar için de Goji Berry Önerilmez.

Polen Alerjisi: Polen alerjisi olan kişiler Fazla Goji Berry tüketirlerse, hırıltı, hapşırma, kaşıntı, burun tıkanıklığı, gözlerde kaşıntı gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Ciltle alakalı sorunlar olursa doktora başvurmanız önerilir.

Enerji Seviye artırır: Çok fazla Goji tüketimi enerji seviyesini ciddi anlamda arttırır ve bu tansiyon, kalp hastaları ve ileri yaş grupları için tehlikeli durumlara yol açabilir. Çok fazla enerji konsantrasyon bozukluğu, hiperaktiflik ve huzursuzluk gibi sorunlara da sebep olabilir. Bu yüzden Goji Berry tüketimi makul ölçülerde alınmalıdır.

Kan Akışını Arttırır: Goji meyveleri vücutta kan akışını artırabilir. Fazla Goji Berry yemek, kan akış hızını normalden fazla seviyeye çıkarır ve bu özellikle yaşlıları etkileyen hemofili gibi olumsuz koşullara  neden olabilir.

Baş dönmesine neden olabilir: Goji meyveleri aşırı tüketildiğinde baş dönmesi, göz rahatsızlığı, bulanık görme ve halüsinasyonlar gibi şiddetli yan etkilere yol açabilir.

Yüksek Selenyum Düzeyi: Goji meyveleri bol miktarda selenyum içeren ve fetusun büyümesini etkileyebilir. Bu özelliğinden dolayı, hamile kadınlar bu meyveyi yemekten kaçınmalıdırlar.

Goji Berry tüketiminde yukarıda ki rahatsızlıkları yaşamamanız için makul ölçülerde tüketilmelidir. Bir su bile çok fazla tüketildiğinde yan etkilere sebep olabilir.

Peki Makul ölçü nedir? Makul ölçü; Günde en fazla 20 adet Goji Berry tüketmeniz yeterli bir ölçüdür. Kilo vermek isteyenler aç karnına tüketmeleri uygun olur.

Kaynak:  Do Goji Berries Have Side Effects?

Tavsiye olarak Moringa çayı yazımıza bakabilirsiniz.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli