Girişimcilikte Önce Kadın Projesi Hayata Geçti

Girişimcilikte Önce Kadın Projesi Hayata Geçti

Önce Kadın Projesi ciddi yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Girişimcilikte Önce Kadın Projesi Genel amacı nedir? Faaliyetleri hangi illerde faaliyet yürüttüğü ve katılmak için şartlar bu bölümde sizler için yer verilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı ve Vodafone ana sponsorluğunda gerçekleştirilen devlet eli destekli proje bir çok kadın için büyük bir fırsat olarak ortaya çıkmış […]

Önce Kadın Projesi ciddi yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Girişimcilikte Önce Kadın Projesi Genel amacı nedir? Faaliyetleri hangi illerde faaliyet yürüttüğü ve katılmak için şartlar bu bölümde sizler için yer verilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı ve Vodafone ana sponsorluğunda gerçekleştirilen devlet eli destekli proje bir çok kadın için büyük bir fırsat olarak ortaya çıkmış ve ciddi adımların atıldığı görülmüştür.

Girişimcilikte Önce Kadın Projesi Genel Amacı

Girişimcilikte Önce Kadın projesinin amacı, el emeği, göz nuru ürünlerin bilgi iletişim teknolojisinin getirdiği yeniliklerle satışının kolaylaştırılması ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesini sağlayarak, meslek sahibi olmayan kadınların ekonomik hayata katılımlarını özendirmek ve ailenin refah düzeyini artıracak ek gelire kavuşmalarına olanak yaratmaktır.

Meslek sahibi olmayan kadınların, eğitim sürecinde elde ettikleri bilgi ve beceriyle ürün, üretim ve girişimcilik yeteneklerinin hayatlarında ölçülebilir bir fark yaratmasının amaçlandığı proje, aynı zamanda Türkiye’nin 10 ilindeki 10.000 kadının kendi kişisel başarı hikâyelerini de oluşturmayı hedeflemektedir.

Proje kapsamında dijital ve mobil teknolojiler ile pazarlama, mali mevzuat, iletişim becerileri ve girişimcilik konularında, pilot il ve kurumlarda 10.000 kursiyer kadına eğitim verilmesi hedeflenmektedir.

Projenin ana hedef kitlesi

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Samsun, Bursa, Diyarbakır, Elazığ ve Giresun’da halk eğitimi merkezlerinde, meslekî eğitim merkezlerinde ve olgunlaşma enstitülerinde öğrenim gören öğrenci/kursiyer kadınlardır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Kaynak : oncekadin.gov.tr

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Zencefil Çiçek Zencefil Çiçek Orada onlara bir kadeh içirilir ki, karışımı zencefildir. (İnsan Suresi, 17)
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al