Gebelikten Sonra Adet Görme

Gebelikten Sonra Adet Görme

Gebelikten sonra adet görme ve sebepler ile ilgili hazırlanmış olan bu makalemizde, konu ile ilgili sorunlar yaşayanlara Kadin.info değerli ziyaretçilerine bir ışık olma gayreti gösterilmiştir. 9 aylık bir hamilelik döneminden sonra, yaşanılan değişim ve mucize ötesi olan doğum olayı gerçekleştikten sonra başlayan kanamalar aslında sanıldığı gibi regl değildir. Bu olay doğum sonrasında loşi adı verilen […]

Gebelikten sonra adet görme ve sebepler ile ilgili hazırlanmış olan bu makalemizde, konu ile ilgili sorunlar yaşayanlara Kadin.info değerli ziyaretçilerine bir ışık olma gayreti gösterilmiştir. 9 aylık bir hamilelik döneminden sonra, yaşanılan değişim ve mucize ötesi olan doğum olayı gerçekleştikten sonra başlayan kanamalar aslında sanıldığı gibi regl değildir.

Bu olay doğum sonrasında loşi adı verilen rahim içerisindeki kan ve doğumdan kalan kalıntıların dışarı atılması için gerekli olan bir kanamadır. Gebelik sonrası adet görme ile ilgili yazı dizimizi okumaya devam edelim.

Peki biz annelerin, en merak ettiği konulardan biri olan ilk adet kanaması ne zaman olacak?

Bilindiği gibi ilk adet döngüsü 28 gündür.

Doğumdan sonra ilk adet kanamasının başlaması tamamen emzirme ile ilgilidir. Emziren annelerin regl kanamaları bebeğini seyrek emziren veya hiç emzirmeyen annelere oranla daha uzun süre gecikiyor.
Bebeğini seyrek emziren annelerde ise ilk adet kanaması 3. aydan sonra başlar ve emzirme tamamen bitince adet kanamasında eskisi gibi, her ay 28 günlük döngüye göre düzenli bir şekilde gerçekleşmeye başlar.

Bebeğini hiç emzirmeyen annelerde ise bu durum biraz daha farklıdır. Regl en erken 2 hafta sonra başlar.
Bebek düzenli olarak sadece anne sütü ile besleniyor ise ilk 6 ay adetler başlamaz veya başlar ise de düzenli olması beklenemez.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Emzirme devam ettikçe adet görmemekte mümkün olabilir.

Tabi unutulmaması gereken bir diğer durumda adetin başlamamış olması ve bebeğin hala emiyor olması hamile kalmayı yüzde yüz engellemeyecektir. Bu halkımızca bilinen yanlış bir konudur. Bu nedenle bu konu ile ilgili aile planlaması ile görüşüp, korunma yöntemleri hakkında detaylı bilgi alıp uygulamak gerekir.

Emzirme bittikten sonra üzerinden uzun bir süre geçmiş ve hala adet görmemiş iseniz mutlaka gebelik testi yapmanız önerilir.

Doğum sonrası jinekolojik muayyenin yapılması, smear aldırılmasında dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur ve yılda bir kez jinekolojik muayene mutlaka tekrarlanmalıdır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Çiğdem Yıldız Çiğdem Yıldız Mobilya ve Mağaza Aksesuarları üzerine araştırmacı kişiliğe sahip meraklı Melahat Ablanız.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al