Fotojenik Olmak için Ne Yapmalı İşte Öneriler

Fotojenik Olmak için Ne Yapmalı İşte Öneriler

Fotojenik olmak için kadın sağlık, moda ve güzellik ile ilgili portal sitemizde önemli noktaları sizler için paylaşacağız. Sosyal Medya’nın hızla yayılması, Akıllı telefonların kamera özelliğininde gelişmesi ile çekilen ve İnstagram’da paylaşılan fotoğraflarda ne kadar fotojeniksiniz? Teknoloji ilerledikçe fotoğraf çektirmek daha kolaylaşmış bu da insanların daha çok fotoğraf çekilmelerine neden olmaktadır. Dijital verilerin saklanması da sosyal medya […]

Fotojenik olmak için kadın sağlık, moda ve güzellik ile ilgili portal sitemizde önemli noktaları sizler için paylaşacağız. Sosyal Medya’nın hızla yayılması, Akıllı telefonların kamera özelliğininde gelişmesi ile çekilen ve İnstagram’da paylaşılan fotoğraflarda ne kadar fotojeniksiniz?

Teknoloji ilerledikçe fotoğraf çektirmek daha kolaylaşmış bu da insanların daha çok fotoğraf çekilmelerine neden olmaktadır. Dijital verilerin saklanması da sosyal medya ile birlikte büyümeside buna büyük katkı sağlıyor. Bir de selfie fotoğraf çekme türü çıkınca fotoğraflarda iyi ve güzel çıkmak endişesi aldı.

Fotoğraf çekerken ya da arkadaşınıza çektirirken, fotoğrafların güzel çıkmaması – beğenilmemesi biraz sinir bozucudur. Fotoğraf çekinirken kıyafetlerimize makyajımıza dikkat ederiz ama bir türlü güzel çıkamayız. Böyle durumlar için size sunacağımız ipuçları var. Fotojenik Pozlar Nasıl verilir? İşte cevabı…

Fotoğrafta Güzel çıkmak için – Fotojenik – Olmanın Sırları

Altın Kural Işığı İyi Ayarlayın!

Ters ışık diye bir yöntem var. Fotoğraf çekinirken ışık en önemli faktördür magazin servisinin kullandığı ters ışık yöntemidir. Işığın direk vurması sizi güzel çıkmasını engeller. Işığın en avantajlısı doğal olandır bu yüzden uzmanlar günbatımını önerir. Aşağıya doğru gölge oluşacağı için göz altı torbaları gözükmez öylece daha genç bir görünüm elde edersiniz.

Duruşunuza Dikkat Edin ve Kendinizi Kasmayın

Resim çekilirken poz vermeyin şekilcilikten uzak durun ve doğal olun. Öne doğru eğilin bu size hava katacaktır. Kameranın burun deliliklerini çekmesine izin vermeyin. Kamareya yan dönün ve omuzlarınızı yaklaştırın bu sizin bedeninizi daha büyük gösterecektir.

Eski fotoğraflarınızı inceleyin

İyi çıktığınız resimlerinize bakın onlarda nasıl durduğunuzu nasıl baktığınızı nasıl gülümsediğini inceleyin. ayna önünde poz vermeyi deneyin.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Gülümsemeyi İhmal Etmeyin ve doğru açıyı yakalayın

Yüzünüzde hangi tarafın iyi çıktığını belirleyin, sağ profil mi sol profil mi. Kişiden kişiye değişmekle beraber genelde sol profilin iyi görüntü verdiği saptanmıştır. Gözlerinizle gülümseyin, somurtuğunuz fotoğrafa göre daha iyi çıktığınızı göreceksiniz.

Gülümseyin derken de kahkaha derecesinde değil elbette. doğal bir tebessüm göstermeniz yeterli olacaktır. Uzmanlar eski bir hileye göre dişlerinizin arkasına koyarak gülümseyin diyor. Bu hile sayesinde daha rahat ve cool bir görünüm olacağını belirtiyorlar. Bu 5 ipuçuna dikkat edilirse, fotoğraflarda hem doğal ve hem de etkili bir görünüm yakalamış olursunuz.

Poz Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Ufak Tiyolar

Aşağıda sizler için poz verirken bir kaç ipuçu daha paylaşmak istiyoruz. gaste.org sitesinin paylaştığı poz verme teknikleri ile ilgili noktaları resimlerle de belirlediğimizde bu noktaları daha net anlamış olacağız.

1 – Poz verirken ellerinizin nasıl durduğu önemli. Eller mümkün olduğunca doğal durmalı. Ellerinizi düz ya da gerilmiş vaziyette tutmak, dirseklerinizin direkt kameraya dönük olması kadar kötü durur. Bileklerinizin serbest ve esnek görünmesi gerektiğini unutmayın.

fotojenik-1

2 – Yanlışlıkla yanağınıza dokunmuş gibi yapıp ağzınızı da hafif araladığınızda fotoğrafınız daha güzel görünecektir. Burada kaçınmanız gereken, yanağınıza sertçe dokunmaktır. Yoksa diş ağrısı çekiyormuş görüntüsü vermekten kurtulamazsınız.
poz-verme-teknikleri-1

3 – Elleriniz serbest durmalı ama bedeninizin iki yanında dümdüz sarkmamalı. Bir elinizi belinize koyabilir, başınızı hafifçe yana eğebilirsiniz. Bu poz, vücudunuzun tüm olumlu taraflarını, güzel yüzünüzü vurgulama şansı verir.

poz verme teknikleri 4
4 – Bazen fotoğraflarda gözünüz kapalı çıkabilir. Açık çıkma anını yakalama uğruna gözlerinizi patlatarak poz vermeyin. Mahzun bakışlar her zaman iyi görünmenizi sağlar. Başınızı hafifçe yana çevirin ve parmak uçlarınızla yüzünüze dokunun. Yine dudaklarınızı hafifçe aralık bırakarak daha feminen bir görünüm yakalayabilirsiniz.

poz verme teknikleri 5

5 – Yüzünüzü ellerinizle gizlemeyin. Sağdaki fotoğrafta olduğu gibi, ellerinizi, yüzünüz açıkta kalacak şekilde kullanın.

Poz Verme Teknikleri Yüz
Poz Verme Teknikleri Yüz

 

6 – Başı öne eğerek dik bakışlar atmak dudaklarınızı orantısız olarak büyük gösterir ve bu pozla ortaya çıkan fotoğraf hiç de sıcak olmaz. Kameraya doğrudan bakmak daha iyidir her zaman. Yine bedeninizi hafifçe yana çevirip farklı bir kol pozisyonu deneyebilirsiniz.

fotojenik-8

 

7 – Boydan fotoğraf çektirecekseniz, dikey çizgiyi kırmak kötü bir görünüme yol açar. Oturur gibi yapmak ya da diğer hareketler postürün doğallıktan uzak görünmesine neden olur.

boydan poz verme teknikleri

8 – Boydan fotoğraf çektirirken bedeninizi S harfi şeklinde hafifçe bükün. Vücut ağırlığınızı tek ayak üstüne vermek ve kollarınızı serbest bırakmak iyi bir beden görüntüsü vermenizi sağlar. Çenenizi de hafifçe yukarı kaldırmayı unutmayın.

Boydan Poz Verme Teknikleri 12
Boydan Poz Verme Teknikleri 8

 

Fotojenik Olmak için Ne Yapmalı İşte Öneriler”  başlıklı konumuzu takip ettiğiniz için teşekkür eder, konu ile ilgili farklı noktalar ile ilgili düşüncelerinizi ya da sorularınızı konu altında ki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al