Faydalarında Sınır Tanımayan Çilek

Faydalarında Sınır Tanımayan Çilek

Pembe ve kırmızı renkli ve kokulu bir bitki olan çilek oldukça yararlı ve besleyici bir meyvedir. Çilekte bol miktarda demir ve fosfor bulunmaktadır. Ayrıca C, B ve K vitamini açısından da zengindir. Vücuda kuvvet veren çilek, aynı zamanda Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olmaktadır. Bağırsak kurtlarını döker, idrar söktürür ve vücuttaki zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırır. Kolesterolü […]

Pembe ve kırmızı renkli ve kokulu bir bitki olan çilek oldukça yararlı ve besleyici bir meyvedir. Çilekte bol miktarda demir ve fosfor bulunmaktadır. Ayrıca C, B ve K vitamini açısından da zengindir.

Vücuda kuvvet veren çilek, aynı zamanda Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Bağırsak kurtlarını döker, idrar söktürür ve vücuttaki zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırır.

Kolesterolü düşürür ve damar tıkanıklığını önler. Aynı zamanda çok iyi bir antioksidan olan çilek bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kanı temizler. Diş etlerini güçlendirir ve ağız kokusunu giderir. Sakinleştirici etkisi ile tansiyonu düşürür ve stresi azaltır.

Kansere karşı kuruyucu kuvvetli bir meyvedir. 

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Ateşi düşürür. Romatizma ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir. Çileğin yaprakları, iyi kurutulmak şartıyla, çay yapımında kullanılabilir. Çilek aç karına yenirse daha iyi sindirileceği için daha yararlı olur.

Çilek ezilerek püre haline getirildikten sonra süt ile karıştırılıp cildi temizlemek ve canlandırmak için kullanılabilir.

Çilek komposto ve reçel yapılarak da tüketilebilir. Çilek yiyenlerde bazen kurdeşen görülebilir fakat kalıcı değildir ve kısa sürede geçer.

Sağlıklı bir Beslenme için mutlaka meyve yemenizi öneriyoruz. Meyve Kilo Yapmadığı gibi sindirim sisteminizi kolaylaştırarak kilo vermenize de yardımcı olmaktadır. Ve tekrar ediyoruz Mutlaka ama mutlaka günlük meyve yemeyi ihmal etmeyin..

Sağlıklı ve Mutlu bir yaşam dileklerimiz ile,

 

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Yusuf Ziya USLU Yusuf Ziya USLU Kadın ve kadına dair tüm değerleri kaleme alarak bu siteye yansıttığımız ve güzelliklerle taçlandırdığımız kısacık hayatın bir kenarından tutmak ne hoş..
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al