Evlilikte Ve Beraberlikte Sakıncalı Olan 7 Söz

Evlilikte Ve Beraberlikte Sakıncalı Olan 7 Söz

Evlilikte Ve Beraberlikte Sakıncalı Olan 7 Söz Bazı zamanlarda çiftler ve partnerler arasında ufak tefek tartışmalar ya da kıskançlıklardan doğan sorunlar olabilmektedir. Minik kavgalar evliliğin tuzu ve biberidir. Emin olun bazı tartışmalar sonrasında çiteler arasındaki sorunlar daha çabuk düzelebilmektedir. Ancak o tartışma anlarında evlilikte söylenmemsi gereken sözler vardır ki bunlara özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Söylenmemesi […]

Evlilikte Ve Beraberlikte Sakıncalı Olan 7 Söz

Bazı zamanlarda çiftler ve partnerler arasında ufak tefek tartışmalar ya da kıskançlıklardan doğan sorunlar olabilmektedir. Minik kavgalar evliliğin tuzu ve biberidir. Emin olun bazı tartışmalar sonrasında çiteler arasındaki sorunlar daha çabuk düzelebilmektedir. Ancak o tartışma anlarında evlilikte söylenmemsi gereken sözler vardır ki bunlara özellikle dikkat etmek gerekmektedir.

Söylenmemesi Gereken Sözler

Beraberlikte ve evlikte sakıncalı olan sözler ve kelimelerin listesi yapılsa belki daha fazla sayıda çıkabilir. Biz şimdi burada tüm sözleri sıralayamayacağımız için sadece çok sakıncalı olan sözlerden en kırıcı olanlarını aşağıda kısa açıklamalarıyla anlattık.

Sen Beceremezsin

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Bir evlilikte be beraberlikte sen beceremezsin demek karşı taraf için bir etiket etkisi oluşturacağı için karşı taraftaki eş yapabileceği işi de yapmak istemeyecektir. Üstelik erkek için bu söz çok onur kırıcı bir kelimedir.

Keşke

Bir tartışma esnasında cümleye keşke ile başlamak pişmanlık ifade edeceği için karşınızdaki bu cümleyi tartışma sonunda da düşünmeye başlayacaktır. Bir sonraki tartışmada ada size bu sözünüzü hatırlatacaktır.

Sen Şöylesin

Karşınızda tartışma yaşadığınız eşinize sen şöylesin diye hitap edip benzetme yaparken kötü ve olumsuz bir benzetme yaptığınızda çok kırıcı ve üzücü benzetmeniz partner için asla unutulmayacaktır. Kimse başkası ile kıyaslanmak ve benzetilmek istenmez.

Ona Da Bunu Yapıyor Muydun?

Özellikle evliliğe zara veren biz söz olan ona diyerek başladığınız cümlelerde eski sevgililerle kendiniz kıyasa sokmanız olacaktır. Kimse bir başkası ile karşılaştırılamaz. Her bireye kendisine özgü ait olan bir karakterdedir. Bu sözünüz sadece karşınızdakine geçmiş hatırlatmak olacaktır.

Senin Annen

Herkesin anne kendisi için kıymetlidir. Bu sebeple hiçbir evlat annesi hakkında kötü konuşulmasını ve şikâyetler edilmesinden hoşlanmaz. Onun için hiçbir cümleye senin annen diyerek başlanmamalıdır.

Bugün Olmaz

Evlilikte en ok yaşanan sorun bir tarafın bir istek de bulunup diğerinin isteği ret etmesidir. Aynı durumda sizde ret edilseniz bir dahakine kendinize eşlik edecek başka arkadaş arayışınıza girmeniz olacaktır. Bu nedenle çok geçerli bir sebep olmadığı takdirde eşinizin isteklerine ortak bir karar ile uyum sağlayın.

Ben Sana Demiştim

Karşılıklı olarak onaylanmadan alınan bazı kararlar sonrasında eşlerden biri haklı çıkabilmektedir. Haklı çıkan taraf ben sana demiştim sözünü sık kullandığı takdirde bu durum birlikteliğin sorunlarının başlaması anlamına gelecektir. Bu gibi durumlarda daha ılımlı ve anlayışlı davranmak daha yerinde bir karar olacaktır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al