Evlilik ve iş Hayatının Dengesi Nasıl Kurulur?

Evlilik ve iş Hayatının Dengesi Nasıl Kurulur?

İş yerinde uğraştığınız stres ve mücadeleye eve geldiğinizde eklenen iş gücü, çocukların sorumluluğu ve eşinizin beklentileri eklenince, mutlaka siz de huzursuz oluyor ve kendinizi yorgun hissediyorsunuzdur. Ancak her şeyi tek başınıza yapmanızın bir anlamı yok! Siz özgürlüğünüze sahip çıkmak ve ayaklarınızın üzerine daha sağlam basabilmek için çalışıyorsunuz. O zaman çalıştığınız paranın bir kısmını, size yardımcı […]

İş yerinde uğraştığınız stres ve mücadeleye eve geldiğinizde eklenen iş gücü, çocukların sorumluluğu ve eşinizin beklentileri eklenince, mutlaka siz de huzursuz oluyor ve kendinizi yorgun hissediyorsunuzdur.

Ancak her şeyi tek başınıza yapmanızın bir anlamı yok! Siz özgürlüğünüze sahip çıkmak ve ayaklarınızın üzerine daha sağlam basabilmek için çalışıyorsunuz. O zaman çalıştığınız paranın bir kısmını, size yardımcı olacak insanlara harcayın.

Örneğin evinizi temizleyecek ve düzeninizi sağlayacak birini tutun. Bu yardımcınız aynı zamanda çocuğunuzla ilgilensin ve okuldan geldiğinde yemeğini yemesini sağlasın, üstünü değiştirsin. Böylece siz işten koşturarak gelip çocuğunuza yetişme derdiyle uğraşmazsınız.

Aynı kişi akşam yemeğinizi de hazırlarsa, o zaman iş yerinden döndüğünüzde canhıraş şekilde yemek hazırlama derdinden kurtulursunuz.

Hayatınızı kolaylaştıracak çözümler üretin. Eşinizden iş bölümü için yardım isteyin. Çocuğunuzun sorumluluklarının bir kısmını onun üstlenmesini sağlayın.

Ailece yapabileceğiniz organizasyonlar bulun ve hep birlikte bu aktivitelere katılın. Hem hayatın stresinden uzak durun, hem birlikte olmanın keyfini yaşayın.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

İyi organize olarak yaşamanız ve biraz programlı yaşamanız gerekebilir ancak iş hayatında ve evde aynı derecede başarılı olmanın yolu disiplinli olmaktan geçiyor.

En önemli detay ise; iş hayatınızı ve ev hayatınızı birbirinden ayrı tutmanız. Eşinizle bir tartışma yaşadığınızda, bu sinirlilik halini iş yerine taşımayın. Kapıdan girerken evde yaşananları paspasın üstüne bırakın. İş çıkışında alırsınız….

is-dunyasi-kariyer-kadin-evlilik

Aynı yöntemi evinizin kapısından girerken de uygulayın. İş yerinde yaşanan sorunlar, oraya aittir. Bunu evinizin paspasına koyun ve içeri güler yüzle girin. Aynı şeyi eşinizin de yapmasını sağlayın. Sabah çıkarken paspasın üstünden asık suratınızı alabilirsiniz.

İş hayatıyla evliliği aynı anda ve dengede yürütmenin formülü, bu ikisini birbirine karıştırmamaktır. Bu yüzden dengenizi koruyun. Hayat sadece kısa bir an. Yaşarken uzun gelse bile, sevdiklerinizle vakit geçirin. Onlar sizin için en değerli hazinedir.

Candan Ünal

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al