Evliliğe Zarar Veren Davranışlar

Evliliğe Zarar Veren Davranışlar

Evliliğe Zarar Veren Davranışlar Evlenmek kolaydır asıl önemli olan o kurulan evliliği yürütebilmektir. Ön yargılı davranmak hem evliliğinizi hem size zarar verecektir. Aradığınız da telefona bakmıyorsa illaki sizden bir şeyler sakladığını göstermez ya da eve geç geliyorsa sizi aldattığını başkasıyla görüştüğünü göstermez. Her zaman önce derin bir nefes alın iyi şeyler düşünün ve asla karşı […]

Evliliğe Zarar Veren Davranışlar

Evlenmek kolaydır asıl önemli olan o kurulan evliliği yürütebilmektir. Ön yargılı davranmak hem evliliğinizi hem size zarar verecektir. Aradığınız da telefona bakmıyorsa illaki sizden bir şeyler sakladığını göstermez ya da eve geç geliyorsa sizi aldattığını başkasıyla görüştüğünü göstermez.

Her zaman önce derin bir nefes alın iyi şeyler düşünün ve asla karşı tarafı suçlayıcı bir şekilde yaklaşmayın. Bu zamanla çekilmez bir hal alır ve evliliğinize büyük zarar verebilir. Şimdi sorunlu evlilik yaşamak için ne yapmalıyız bir bakalım.

Saygıyı Kaybetme

Eşler arasında saygı olmazsa evlilikte bir zaman sonra son bulur. Eşinizin kararlarına saygı duymazsanız oda sizin kararlarınıza saygı duymaz. Her kötü kelimeyi rahatlıkla eşinize kullanırsanız oda sizi kırmaktan kaçınmaz. Siz karşınızdakine nasıl giderseniz oda size öyle gelecektir unutmayın. Evlilikte zararlı davranışlar sergilemekten kaçının.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Gereksiz Kıskançlıklar Yapmak

Evlilikte dikkat edilmesi gereken davranışlar oluşturan hareketlerden birisi de gereksiz kıskançlıktır. İnsanın kendisini durdurması gerektiği yerleri bilmesi gerekir. Eşinizi çok seviyor olabilirsiniz ama onu çok severken yaptığınız gereksiz kıskançlıklar yüzünüzden kendinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Arkadaşlarıyla bir yerlere gitmek istediğinde kıskançlık yapıp göndermemelik yapmayın. Siz kıskançlık yapıp bir şeyleri kısıtladıkça size yalan söylemeye başlayacaktır.

Bakımsız Olmak

Bu genellikle bayanları ilgilendiren bir konudur. Evlendikten sonra kadınlar kendine bakmamaya başlar. Yorgun düştükleri için kendine vakit ayırmak istemezler. Eşiniz artık onu önemsemediğinizi düşünür ve sizden uzaklaşmaya başlar.

Günlük eşinize sadece 15 dakikanızı ayırın ve ona süslenin temizlik kıyafetlerinizle onları karşılamayın. Siz ki ona değersiz olduğunu hissettirseniz oda size değersiz olduğunuzu hissettirecektir.

Geçmişe Takılı Kalmak

Geçmiş yaşantılar geçmişte kalmıştır.  Geçmişteki olayları sürekli öne sürüp başa kalkarsanız bu evliliğinizi yıpratır. Geçmişte olan iyi veya kötü olayları bir kenara atın ve üstüne çizgi çekin yoksa ortada mutluluk diye bir şey kalmayacaktır.

Karşılaştırma Yapmak

Eşinizi sürekli birileriyle karşılaştırma yapmayın. O onu yapıyor sen neden yapmıyorsun tavırlarına girmeyin. Herkesin karakteri farklıdır. Bu zamanla çok farklı yerlere gelebilir. Oda sizi birileriyle karşılaştırmaya başlar ve ip gittikçe incelir ve kopar.

Birbirinizi değiştirmeye çalışmak yerine olduğu gibi kabul etmelisiniz. Onların alışkanlıklarını değiştirmek yerine ona ayak uydurmayı deneyin hem evliliğiniz de bu sayede zarar görmeyecektir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al