Evlenince Değişir Demeyin

Evlenince Değişir Demeyin

Hayatınızın geriye kalan kısmını paylaşmak üzere yola çıkacağınız yol arkadaşınızı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar vardır. Bunları iyi analiz ettiğinizde hem mutlu bir evlilik hem keyifli ve huzur dolu bir hayat  yolu yürüyeceksiniz. Sizin değerlerinizle karşınızdaki insanın değerleri arasında elbette fark olacaktır, iki ayrı dünyayı bir arada  bir çatı altında yaşatmaya çalışacaksınız, her olaya […]

Hayatınızın geriye kalan kısmını paylaşmak üzere yola çıkacağınız yol arkadaşınızı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar vardır. Bunları iyi analiz ettiğinizde hem mutlu bir evlilik hem keyifli ve huzur dolu bir hayat  yolu yürüyeceksiniz.

Sizin değerlerinizle karşınızdaki insanın değerleri arasında elbette fark olacaktır, iki ayrı dünyayı bir arada  bir çatı altında yaşatmaya çalışacaksınız, her olaya aynı pencereden bakmak elbette mümkün olmayacak ama  ayrı  pencerelerden aynı yere bakmak esas nokta olmalı.

Sizin hayal ve ideallerinize saygı duyuyorsa ve can kulağı ile sizi dinleye biliyor, hayatın aynı renklerini paylaşabiliyorsanız, onunla konuşmak, yürümek, hayal etmek, dertleşmek, size keyif veriyorsa , fikirleriniz çatıştığında bile taraflar saygıyla susabiliyorsa doğru yoldasınız demektir.
Hayatta ki  amaç , İdealleriniz ve hayallerinizi ortak noktalarda buluşabilecek kadar bir birine yakın olabilmeli.

Ayrı ayrı uçlarda hayal peşinde iseniz o yolculuğa çıkmanıza hiç gerek yok. Çünkü bu sadece umut etmektir.

Evlilik hayatı umut etmekle yürümez.

İlerde değişir düşüncesi insanı ilerde sadece daha büyük hayal kırıklıklarına uğratır.
Bu önemli kararı verirken  tecrübesine güvendiğiniz 3. Şahıslara sormalı fikir alabilirsiniz ama en son karar sizin olmalı. Çünkü sorunlar karşısında ilk muhatap siz olacaksınız evlilikte  iyi yada kötü ilk bedelleri önce siz ödeyeceksiniz.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Şu bir gerçektir ki insan kendi verdiği kararlardan asla pişmanlık duymaz  ama başkalarının etkisiyle vermiş olduğu kararların peşinden gittiğinde, sorunu çözmek yerine önce suçlu aramaya başlayacaktır. Buda evlilik sürecini yıpratan bir düşünce dir çünkü bu 2 kişilik bir yolculuktur.

Evliliği; mutluluğu bulmak için değil, paylaşabilmek için yapmalısınız. Başarılı bir evlilik ise insanın pek çok kez aşık olmasını gerektirir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al