Evde Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Evde Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Siyah Nokta temizleme yöntemleri. Maskeler ve Siyah nokta temizleme cihazları hakkında tüm merak edilen başlıkları bu makalemizde yer verdik.

Bazen aynaya bakmaktan hoşlanmadığımız durumlar vardır. Bunun nedeni ise cildimizin problemli olmasıdır ki, bu problemlerin başında da siyah noktalar gelir.

Siyah noktalar kadın ve erkek diye ayrım yapmadığı gibi,  cildin sağlıklı görünmesini de engelleyen bir cilt sorunudur. Kişileri aynaya baktırmaktan caydıran, siyah noktalar; şehir hayatında daha çok görülmektedir. Hava kirliliği, çevre sorunları, sigara, ağır makyaj, kişilerin bu cilt sorunuyla daha fazla karşılaşmasına neden olur.

Bu yazımızda, hem siyah noktaların nedenleri üzerinde duracağız hem de siyah noktalarla baş etme yollarını anlatacağız.

Siyah Noktalar Neden Oluşur?

Siyah noktalar, cildin alt tabakasındaki kir ve yağ birikimlerinin, oksijenle temas etmesinden dolayı oluşurlar. Bir başka deyişle; ciltteki açık gözenekler, ciltte bulunan fazla sebum ve ölü deriyle tıkanırlar. Burada önemli olan gözeneklerin açık olup olmadığıdır. Gözeneklerin açık olması durumunda oksijenle temas söz konusu olur ve siyah noktalar belirgin olmaya başlar.

(Sebum,  aslında bir salgıdır. Ciltteki yağların birbiriyle karışmasından oluşurlar.)

En Hızlı ve En Etkili Siyah Nokta Temizleme Çözümü nedir?

Gözenekleri daha açık olan cilt tipine sahip olanların,  sabah-akşam cilt temizliğine ve günlük bakımlarına özel önem vermesi gerekmektedir. Ayrıca, siyah noktalar için hazırlanabilecek ve evde de yapılacak maskelerin periyodik olarak uygulanması da özel önem taşımaktadır. Bu konuda özel temizleme cihazlarına başvurmak da siyah noktalar için ‘kesin çözüm’ nedenidir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Beslenme Siyah Noktaların Oluşmasında Ne Kadar Etkilidir?

Yağlı ve şekerli ürünlerle beslenenlerde siyah noktalar daha fazla görülmektedir. Fast-food tarzı beslenmeden vazgeçmek, yağ ve şeker içeren gıdalardan uzak durmak, siyah noktaların oluşmasını engellemektedir.

Bu besinlerden uzak durmak kadar, bazı besinleri daha fazla tüketmek de önem taşımaktadır ki, bunların başında A,C,E vitaminlerini içeren gıdalar gelir. Bu gıdalar, antioksidan özelliği taşıdığı için cilt sağlığını korurlar.

Yeterli su tüketimi ise başta siyah noktalar olmak üzere cilt sorunlarını önleyen en önemli yöntemlerden biridir. Günde en az 8 bardak su tüketimi tavsiye edilmektedir.

En Etkili Siyah Nokta Temizleme Cihazı Hangisidir?

Siyah noktalardan korunma yollarından biri de, bu konuda özel olarak üretilen cihazlardır.  Piyasada bulunabilecek bu cihazlarla, siyah noktalar için hızlı ve kesin bir çözüm bulmak kolaylaşmaktadır. Medifine Profesyonel Vakumlu Siyah Nokta Cilt Temizleme Cihazı ile tanıştınız mı?

Medifine Profesyonel Siyah Nokta Temizleme Cihazı

 


Siyah Noktalar İçin En Etkili Maske Tarifi Nedir?

Siyah noktalar için birçok kozmetik markasının özel maskeleri satılmaktadır. Siyah noktalardan kurtulmak isteyenler, bu maskeleri kullanabilecekleri gibi evde de çok basit ve her evde bulunabilecek bazı ürünlerden yararlanabilirler. Domates, yoğurt, limon gibi…

Bu maskelerin haftada bir düzenli kullanımları önem taşımaktadır. Düzenli kullanım, bir süre sonra siyah noktaların sorunsuz bir şekilde yok olmasında etkili olacaktır.

Domates: Bu ürünlerin başında domates gelir. Yaz aylarının vazgeçilmez besini domates, antiseptik bir özelliğe sahiptir. Yaz aylarında her evde bulunan domatesler, ‘elinizin altındaki maske’ özelliğini taşırlar.

Bir domatesi rendeleyin ve burnunuzda ve yüzünüzdeki siyah noktalar üzerine sürün.  15 dakika bekleteceğiniz bu maskeyi, daha sonra ılık suyla yıkayın.

Çok kuru cilde sahip olanlar, domates püresine az miktarda zeytinyağı katabilirler.

Limon ve yoğurt :  Limonda ise hem antiseptik hem antioksidan özelliği bulunmaktadır. Bir kase yoğurtla, bir limon suyunun karışımı, hem basit hem de etkili olması açısından siyah noktalarınız için kolay bir çözüm yoludur.

Bu iki karışımı yüzünüze yaydıktan sonra 15 dakika bekleyin ve ılık suyla temizleyin. Karışımı peeling olarak ta kullanmak mümkündür.

Evde Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri Nelerdir?” başlıklı makalemiz ile ilgili aklınıza takılan soru ve düşüncelerniizi konu altında ki yorum bölümünden bizlerle çekinmeden paylaşabilirsiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al