Evde Göbek Eritme Egzersizleri

Evde Göbek Eritme Egzersizleri

EVDE GÖBEK ERİTME EGZERSİZLERİ Göbek pek çok insan için bir sorundur. Hem kadın hem de erkek veren göbek bölgesinde yağlanmalar görülebilir. Her insan fazla kilodan şikayet eder. Fazla kilolardan kurtulmak için spor ve diyet yapmak gerekmektedir. Fakat hayat koşulları her zaman kişilerin spor yapmasına izin vermeyebilir. Yoğun çalışma saatleri ve yorgun argın işten çıkan kişiler […]

EVDE GÖBEK ERİTME EGZERSİZLERİ

Göbek pek çok insan için bir sorundur. Hem kadın hem de erkek veren göbek bölgesinde yağlanmalar görülebilir. Her insan fazla kilodan şikayet eder. Fazla kilolardan kurtulmak için spor ve diyet yapmak gerekmektedir. Fakat hayat koşulları her zaman kişilerin spor yapmasına izin vermeyebilir. Yoğun çalışma saatleri ve yorgun argın işten çıkan kişiler her gün düzenli olarak spora gidemeyebilir. Fakat gün içerisinde düzenli olarak evde yapılacak birkaç egzersiz ile göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Tabii ki sonuç almak için bu yapılan hareketleri hem diyet ile desteklemek hem de her gün düzenli olarak yapmak gerekmektedir. Şimdi sizlere evde pratik bir şekilde yapabileceğiniz birkaç göbek eritme hareketinden bahsedeceğiz.

Evde pratik olarak yapılacak göbek eritme hareketleri

  1. İlk olarak sırtüstü yere uzanın. Daha sonra dizlerinizi hafif bükerek ayak tabanlarınız ile yere basın. Kollarınızın göğüs hizasında birbiri üstüne bağlayarak yavaşça kalkmaya çalışın. Kalkma sırasında nefes verme ve yakıt pozisyondayken nefes almaya dikkat edin. Bu hareketi on defa olmak üzere üç set olarak tekrarlayın.
  2. Sırt üstü yere yatarak dizlerinize hafif kırın ve ayak tabanlarınızı yere bastırın. İki elinizi de ensenizde bağlayın. Daha sonra sırayla bacaklarınızla kendinize çekeceksiniz. Sağ bacağınızı kendinize çekerken sağ diziniz ile sol dirseğinizi birbirine en yakın noktaya getirmeye çalışmalısınız. Yani çapraz olarak bir bacağınızı kaldırırken diğer kolunuzla da o bacağınıza doğru kalkmaya çalışmalısınız gerekmektedir. Bu harekette on defa olmak üzere üç set halinde tekrarlamalısınız.
  3. Sırt üstü yere uzanarak iki bacağınızı da yer ile paralel bir hale getirin. Kollarınızı iki yana doğru uzatın.2 bacağınız yan yana dururken ikisini aynı anda yer ile 90° yapacak şekilde yukarı kaldırın. Bacaklarınız havada 2-3 saniye kadar bekledikten sonra bacaklarınızı indirip tekrar yatay pozisyona getirin. Bu hareketi on kez olmak üzere üç set halinde uygulayın. Daha sonra bu hareketi bir bacağınız yerde paralel halde dururken diğer bacağınızı yukarı aşağı kaldırıp indirerek yapmaya devam edin. O hareketi de 3 set on defa uygulayın.

 

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor