Evde Egzersiz Yaparak Zayıflamak Mümkün mü?

Evde Egzersiz Yaparak Zayıflamak Mümkün mü?

Evde Egzersiz yaparak zayıflamak mümkün mü? Egzersizi sadece kilo vermek için yapmayın. Yaşam tarzı haline getirin.

Evde egzersiz yaparak zayıflamak mümkündür. Zayıflamak basit kalori hesabına dayanır. Harcanılan kalori tüketilen kaloriden fazlaysa yağ yakımı gerçekleşir. Evde yapacağınız egzersizler ile kolaylıkla harcanan kalori miktarınızı arttırıp zayıflayabilirsiniz. Sağlıklı zayıflamak uzun bir süreçtir. Sadece bir gün içerisinde 10 kilo vermek mümkündür fakat sağlığınızı oldukça kötü yönde etkileyeceği su götürmez bir gerçektir.

Ekipman İle Yapılabilecek Egzersizler

Evde bisiklet, koşu bandı, ip gibi ekipmanlardan biri veya bir kaçı var ise rahatlıkla kardiyo antrenmanları yapabilir böylece kalori açığı oluşturabilirsiniz. 15 dakika boyunca 120 nabız ile yapılacak kardiyo antrenmanı yeni başlayacaklar için ideal olacaktır. Elinizde barbell, dumbbell gibi ekipmanlar var ise bunları kullanarak da rahatlıkla kalori açığı oluşturulabilir. Yaygın bir inanışın aksine ağırlık antrenmanlarında da vücut enerji harcar ve kalori açığı oluşturmanıza yardımcı olur.

Ayrıca kaslı bir vücudun bazal metabolizması daha hızlı olacağından gün içerisinde aynı aktivite seviyesine sahip fakat daha az kasa sahip bir vücuda göre daha fazla kalori harcayacaktır. Göğüs kasları için floor press, floor flyes. Sırt kasları için dumbbell row, barbell row, yates row.

Bacak kasları için squat, lunge, deadlift. Omuz kasları için dumbbell press, arnold press, lateral raise, bent over raise. Pazı kasları için dumbbel curl, barbell curl, drag curl. Arka kol kasları için overhead triceps extension, close grip floor press, skullcrusher yapabileceğiniz egzersizlerden sadece birkaçı dır.

Ekipmansız Yapılabilecek Egzersizler

Ekipmansız yapılabilecek egzersizlerin sayısı ne kadar daha az olsa da bu zayıflayamazsınız anlamına gelmez. Squat, lunge, şınav, mekik, leg raise, v-ups, mountain climber, jumping jack, burpee, dips, plank, bottoms up, spider crawl, barfiks evde yapabileceğiniz başlıca egzersizlerin sadece birkaçıdır. İster ekipman ile ister vücut ağırlığınız ile çalışın, antrenmanlardan önce ısınma yapmayı ihmal etmeyin. Antrenman sonrasında yapacağınız statik esnetme hareketleri de sağlığınız ve kas gelişiminiz açısından oldukça önemlidir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Evde Egzersiz yaparak zayıflamak mümkün mü? bu makalemizde Egzersizi sadece kilo vermek için yapılmaması gerektiğini tekrar vurgulamak istiyoruz. Egzersizi ve Spor yapmayı yaşam tarzı haline getirmeyi, düzenli ve sürekli yapmanın daha sağlıklı olacağını hatırlatmak istiyoruz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al