Evde Basen Eritme Egzersizleri

Evde Basen Eritme Egzersizleri

EVDE BASEN ERİTME EGZERSİZLERİ Kilo pek çok insana problemidir. Özellikle günümüzde çalışan insanlar düzensiz beslenme ve hareketsizlik yüzünden kilo alırlar. Bu durum özellikle kadınlardan çok fazla şikayet ettiği bir durumdur. Kilo almak oldukça kolayken kilo vermek kilo almak kadar kolay değildir. Kilo verirken sabır göstermek ve sabırla beraber bir takım faaliyetlerde bulunmak gerekmektedir. Durup dururken […]

EVDE BASEN ERİTME EGZERSİZLERİ

Kilo pek çok insana problemidir. Özellikle günümüzde çalışan insanlar düzensiz beslenme ve hareketsizlik yüzünden kilo alırlar. Bu durum özellikle kadınlardan çok fazla şikayet ettiği bir durumdur. Kilo almak oldukça kolayken kilo vermek kilo almak kadar kolay değildir. Kilo verirken sabır göstermek ve sabırla beraber bir takım faaliyetlerde bulunmak gerekmektedir. Durup dururken kilo vermek gibi bir durum söz konusu değildir. Kilo vermek için hem diyet yapmak hem de spor yapmak gerekir. Sadece diyet yaparak da kilo verilmez. Diyet spor ile desteklendiği sürece daha başarılı olacaktır.

Kilo yönünden kadınların en çok şikayet ettiği bölgeleri basenler bölgeleridir. Pek çok kadın üst bölgelerden daha az kilo alırken basenleri üst bedenine göre daha geniş olabilir. Bu durumda görüntü olarak kadınları mutsuz edecektir. Basenleri sadece diyet ile eritmek hiç kolay değildir. Bunu spor ile desteklemeniz gerekir. Fakat herkes spor salonuna gidemeyebilir. Ama spor salonuna gitmeden de evde yapacağınız birkaç egzersiz ile basan bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Birkaç temel egzersizi her gün düzenli olarak yaparsanız faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz. Şimdi bu hareketlerden biraz bahsedeceğiz.

Basen eritmek için evde yapılacak egzersizler

  1. İlk olarak kolay hareketler ile başlayalım. Bacağınızı üzerine koyabileceğimiz bir sandalyeye yanınıza alın. Daha sonra tek bacağınızı bu sandalyenin üzerine koyarak sırtüstü yere uzanın. Bir bacağını sandalyenin üzerinde iken diğer bacağınızı yer ile 90° açı yapacak şekilde diğer bacağınız da paralel olarak yukarı aşağı kaldırıp indirin. Bu hareketi 10 defa olmak üzere 3 set halinde uygulayın. Daha sonra diğer bacağa geçerek aynı şekilde hareketi o bacağınızda uygulamaya devam edin.
  2. İlk önce ayakta sağ bacağınız önde sol bacağınız arkada olmak üzere elleriniz belinizde şekil alırız. Daha sonra sağ bacağınızı 90° kırarken sol bacağınızı da arkada olabildiğince ileri doğru uzatın. Bu şekilde bacağınızı kırarak oturup kalkmaya devam edin. Sağ bacağınız önde sol bacağınız arkada oturup kalkarak bu hareketi de 10 defa 3 set olmak üzere uygulayın. Daha sonra sol bacağınızı öne alarak aynı harekete devam edin.
  3. Son olarak oturup kalkma hareketi ile egzersize tamamlayacağız. Kollarınızı birbirine paralel olarak öne doğru uzatın. Daha sonra üst bacaklarınız kollarınız ile paralel alt bacağınız da yere dik olacak şekilde yere çömelin. Çok beklemeden kalkın. Bu çömelip kalkma hareketini 20 kez tekrarlayın.

Bu hareketleri düzenli olarak her gün yaptığınızda faydasını göreceksiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al