Esmerler İçin Etkili Makyaj Teknikleri

Esmerler İçin Etkili Makyaj Teknikleri

Kadın sitemizde yer esmerler için yer verilen etkili makyaj teknikleri yazı dizisi. Kadınların en sevdikleri alışkanlıklarının başında kuşkusuz makyaj yapmak gelir. Gündüz de olsa gece de olsa kadınlar ana uygun bir makyaj yaparak bakımlarını tamamlarlar. Burada önemli olan birkaç makyaj tekniği bilerek bunları günlük yaşamda kullanmaktır. Burada dikkat edilmesi gereken şey tamamen ten rengine göre […]

Kadın sitemizde yer esmerler için yer verilen etkili makyaj teknikleri yazı dizisi. Kadınların en sevdikleri alışkanlıklarının başında kuşkusuz makyaj yapmak gelir. Gündüz de olsa gece de olsa kadınlar ana uygun bir makyaj yaparak bakımlarını tamamlarlar. Burada önemli olan birkaç makyaj tekniği bilerek bunları günlük yaşamda kullanmaktır. Burada dikkat edilmesi gereken şey tamamen ten rengine göre makyaj seçimi yapmaktır.

İşte Sizler için Esmerler İçin Makyaj Teknikleri

Ten rengi, fondöten seçiminden ruj seçimine kadar birçok konuda etkili ve önemsenmesi gereken bir faktördür. Buna dikkat ederek yapacağınız makyaj yüzünüzde daha güzel duracaktır.

Bugün biraz esmer kadınların yapması gereken makyaj teknikleri bahsedelim. Genelde pembe ya da açık renklerden ziyade kiremit rengi ya da vişne renginde bir makyaj tercih edebilirsiniz. Örneğin rujlarınızı bu renkleri göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz. Bu sayede dudaklarınız daha dolgun ve güzel görünür.

Dudaklarınız çok inceyse de koyu renklerden ziyade daha açık tonlar tercih edebilirsiniz. Esmerlerin dikkat etmesi gereken makyaj malzemelerinden biri de fondötendir.

Genelde kadınlar fondöten rengi seçmekte zorlanırlar. Size tavsiyemiz cildinize en uygun tonu bulabilmek için gün ışığı alan bir yerde fondöteni denemenizdir. Bu sayede cilt renginize daha uygun bir fondöten seçme şansınız yükselir. Esmer tenli kadınlar kesinlikle çok açık renkli fondötenlerden uzak durmalıdırlar.

Kendi cilt alt tonlarına uygun bir ya da iki ton koyu bir renk seçebilirler. Bu konuda çok zorlanırsanız satış danışmanlarından da destek isteyebilirsiniz. Makyajınızın doğal olması, her zaman sizi daha güzel gösterecektir. Gözlere geldiğimizde ise zaten esmer kadınların gözleri yeterince etkileyici ve belirgindir. Fakat gözleri ön plana çıkarmak için gölgeli makyaj yapabilirsiniz. Esmer Kadın Makyajı

esmer-kadin-makyaj-teknigi
Makyaj Teknikleri

Arzunuza uygun kalınlıkta eyeliner sürebilir, üstünden maskara ile geçebilirsiniz. Bu sayede özellikle gece makyajınız için çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kadın sitemizin makyaj kategorisinde yer alan bu yazı dizimizde Esmer Kadınlar için Makyaj ipuçlarına yer verdik. Sarışın, Kumral ve Kızıl tenli bayanlar için de makyaj önerilerine yer vereceğiz. Konu ile ilgili yorumlarınızı aşağıda ki yorum alanından paylaşabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Zencefil Çiçek Zencefil Çiçek Orada onlara bir kadeh içirilir ki, karışımı zencefildir. (İnsan Suresi, 17)
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor