Eskimiş Kıyafetlerden Yeni Eşyalar Yapılması

Eskimiş Kıyafetlerden Yeni Eşyalar Yapılması

ESKİMİŞ KIYAFETLERDEN YENİ EŞYALAR YAPILMASI Hiçbir insan elinde bulundurmuş olduğu beğenerek aldığı kıyafetleri eskidiği zaman onları çöpe atmak istemez. Kıyafetleri alırken harcamış oldukları para kıyafete yüklenen anlam kıyafet eskidiği zaman insanlarda hem üzüntüye sebep olur hem de atmak istemezler. Eski kıyafetleri değerlendirme ve birçok farklı yöntem bulmakta olan şimdi bu yöntemleri inceleyelim. Sizlerde eski kıyafetlerinizi […]

ESKİMİŞ KIYAFETLERDEN YENİ EŞYALAR YAPILMASI

Hiçbir insan elinde bulundurmuş olduğu beğenerek aldığı kıyafetleri eskidiği zaman onları çöpe atmak istemez. Kıyafetleri alırken harcamış oldukları para kıyafete yüklenen anlam kıyafet eskidiği zaman insanlarda hem üzüntüye sebep olur hem de atmak istemezler. Eski kıyafetleri değerlendirme ve birçok farklı yöntem bulmakta olan şimdi bu yöntemleri inceleyelim. Sizlerde eski kıyafetlerinizi şimdi değerlendirmek için çıkartın.

Eski tişört ve yeni örme halı

Eski ve yıpranmış olan tişörtler makas yardımıyla şerit halinde kesildikten sonra tişört kısa ve geniş ise enine dar ve uzun ise boyuna doğru kesilerek maksimum uzunlukta ortalama 5 santimlik şeritler ortaya çıkartılır. Bu şeritler birbirinin ucuna eklenerek düğüm atılır ve birbirine bağlanır. Şeritlerin birleştirilmesi ile ortaya çıkacak olan kalın ipleri örgü şişleri ya da tığ ile örerek paspas ve halı olarak kullanabilirsiniz.

Eski Kravatlar-Yeni Sandalye

Eski yani artık kullanmadığınız kravatları da atmanızı tavsiye etmiyorum çünkü evde oturma yeri eskimiş olan ya da sadece iskeleti kalmış olan bir sandalye varsa bu kravatlar sayesinde iskeletin üzerine, doğru şekilde yerleştirmeleri yapılarak tekrardan bir sandalye elde edebilirsiniz. Ortalama 8 10 adet kravat yan yana olacak şekilde yerleştirilir ve sepet örgüsü biçiminde birbirinin içerisinden geçirilir. Ardından bir yapıştırıcı ile beraber sandalyeye oturtularak kullanıma hazır hale getirilir.

Eski Kazak-Yeni Tozluk

Eskimekte olan kazakların kolları kadın kol altı hizasındaki öncelikle kesilir ve ardından bu kısım dökülmesini önlemek amacıyla içeri doğru katlanır. Kumaşın kol kısmı bol geliyorsa üst kısmına atılan dikişler daha sıkı ya da büzgülü olacak şekilde düzenlenir. Elimizde kalan malzeme kol uzunluğunda ayarlanarak istenilen uzunlukta kesilebilir ve tekrardan kullanabilirsiniz.

Eski Havlu-Yeni Banyo Paspası

Eskimiş olan havlularınızı atmadan renkli banyo paspaslarına dönüştürün. Var ise 3 farklı renkte ki havlularınızı 2santim genişliğinde ve 10 santim boyunda keserek şeritler oluşturunuz. Bu şeritleri üst üste koyun ve en baş kısımdan dikin. En üsteki havludan başlayarak havlu şeritleri ikiye katlayın ve iğne ile tutturun. Daha sonra üç ayrı renkte ki şerit havluları örmeye başlayın. Örgüleri uç uca ekleyerek uzun bir ip haline getirin ve ipi daire şeklini alacak şekilde dolayın. Son derece emiş gücü kuvvetli bir paspas bu şekilde ortaya çıkacaktır.

 

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor