• DOLAR
  3,8001
  % 1,12
 • EURO
  4,6897
  % 0,54
 • ALTIN
  162,5267
  % -1,22
 • BIST
  $11.852
  % 5,75
Erkeklerin Aldatma Nedenleri Nelerdir?

Erkeklerin Aldatma Nedenleri Nelerdir?

Sevdiği kadına karşı her zaman sadâkat ile yaklaşan erkekler aldatma noktasında bazen zayıf kalabildikleri herkes tarafından bilinmekte. Peki Erkekler Neden aldatır? Kadının bu konuda sorumluluğu var mıdır ? Ne Yapması gerekir?   Kadının üzerine düşen görevler ve Erkeğin Aldatma psikolojisini öğrenmek için bu konuyu mutlaka okumanızı öneriyoruz. Duygusal açıdan tatminsizlik Her ne kadar bunun aksi […]

Sevdiği kadına karşı her zaman sadâkat ile yaklaşan erkekler aldatma noktasında bazen zayıf kalabildikleri herkes tarafından bilinmekte. Peki Erkekler Neden aldatır? Kadının bu konuda sorumluluğu var mıdır ? Ne Yapması gerekir?

 

Kadının üzerine düşen görevler ve Erkeğin Aldatma psikolojisini öğrenmek için bu konuyu mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Duygusal açıdan tatminsizlik

Her ne kadar bunun aksi bilinse de doğruları görmekte yarar var. Erkeklerin sadece seks için aldatmadığı çok açık bir bilgi.
Erkeklerin seks hayatlarındaki tatmine verdiği önem kadınlardan daha fazla, fakat bu aldatmalarının birincil nedeni değil. Aldatan erkeklerin, bunu yapmadan önce eşlerinden daha fazla saygı görme çabasında olduklarını ve çoğunun da bu çabalarının sonuçsuz kaldığı belirtiyor.

Erkeklerin duygularını kadınlar kadar belli etmemesi ve her zaman özgüveni çok yüksek olarak görünme arzusu, ilişkilerde kadının karşı tarafın bir sorunu olmadığını sanmasına neden olabiliyor. Duygusal açıdan mutlu olamayan erkeklerin yarısına yakın bir kısmı da duygusal tatmini dışarıda arıyor.

 

Tek geçelik kaçamak

Bir başka deyişle de, aldatan erkeklerin bazıları, en az 1 aydır tanıdıkları ve beraber vakit geçirdikleri biri ile ilişkiye giriyor. Genel sinyaller, evden dışarıda daha fazla vakit geçirmesi, cinsel ilişkiye karşı ilgisizmiş gibi durması, telefonlarınıza aldatma anında olmasa bile hemen bakmaması ve sizi daha sonra araması olarak sayılabilir. Bunun için özellikle kadınların kontrolü almak istediklerinde almaları fakat övgü ve iltifat gereken yerde aynı kendilerinin ihtiyaç duyduğu gibi kocalarının da duyduğunu bilmesi ve kaçmaması.

 

Suçluluk duygusu

Aldatan erkeklerin bazıları kendilerinin asla bir gün, eşlerini aldatabilecek duruma geldiğini hayal bile etmemiş. Ve bu çoğunlun tümü de kesinlikle aldatmamış olmayı dilediklerini belirtiyor. Ama suçluluk duymak, erkeğin aldatma isteğini bastıracak bir etken değil. Erkekler klişelere göre düşünmeyi seviyor.

Duygularını içlerinde saklayıp, hayatlarının sonraki dönemlerinde ortaya çıkarıp etkilerini hissedebiliyorlar. Yani aldatırken duyulan suçluluk ve üzüntü çok daha sonra ortaya çıkabiliyor ve bu sürede davranışlarındaki farkın anlaşılması ise çok zor.

 

İşyeri arkadaşı

Genelde ofiste tanışan ve eşlerini aldatan erkeklerin bu eyleme geçerken daha az uğraş gösterdikleri biliniyor. Çünkü uzmanlara göre ofiste bir aldatma ilişkisi başladığında genelde erkek ona zaten hayran olan ve onu çok beğenen bir kadın tarafından cesaret buluyor. Evde bulamadığı veya göremediği ilgi, iltifat ve beğenilmeyi ofiste başkalarından duymak onları heyecanlandırıyor.

 

Eşleri ya da kız arkadaşlarından daha güzel buluyorlar

Başka bir deyişle, bir erkek aldatırken sadece eşinden daha güzel ve daha çekici olan biriyle karşılaştı diye düşünmüyor.
Altında yatan sebepler güzellikten ve çekicilikten daha da öte.

Eşi çok güzel olan bazı erkeklerin toplum tarafından “daha az güzel” olarak kabul edilen kadınlarla beraber oldukları belirtiliyor. Duygusallık bu noktada da öne çıkıyor, eşlerin kendilerini fiziksel olarak yenilemesinin çoğu zaman erkekleri etkilememesinin nedeni de burada anlaşılıyor.

kadin.info facebook sayfası

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Erkekler nasıl bize sahip çıkıyorlarsa bizimde aynı öz veri ile onlara sahip çıkmamız gerekiyor aslında.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Orjinal Moringa Çayı Sipariş Ver
Site içi Arama…
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU