En Etkili Diyet Önerileri

En Etkili Diyet Önerileri

En Etkili Diyet Önerileri Günümüzde bir çok insanın sorunu haline gelmeye başlayan fazla kilolardan kurtulmak için binlerce yöntem karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemlerden kendimizi en az zorlayacak olanı ya da kendimizi çok zorlayıp hızlı kilo verdirecek olanları seçmeye çalışırız. Aslında her insanın kilo verme yöntemi farklı olabilmektedir. Bir başkasının deneyip kilo verdiği yöntem sizde tutmayabilir ya […]

En Etkili Diyet Önerileri

Günümüzde bir çok insanın sorunu haline gelmeye başlayan fazla kilolardan kurtulmak için binlerce yöntem karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemlerden kendimizi en az zorlayacak olanı ya da kendimizi çok zorlayıp hızlı kilo verdirecek olanları seçmeye çalışırız. Aslında her insanın kilo verme yöntemi farklı olabilmektedir. Bir başkasının deneyip kilo verdiği yöntem sizde tutmayabilir ya da sizin denediğiniz ve başarıya ulaştığınız bir yöntem başkasında tutmayabilir. Bu sebeple kendinize herhangi bir diyet programı belirlemeden bu işin uzmanı olan diyetisyenlere başvurmanız sağlığınız açısından önemlidir. Fakat bazı diyet programları uzmanlar tarafından belirlenmiş ve diyetisyenlerce de ilgi görmüş genel programalardır.

En etkili diyet önerilerinde tüm uzmanlarca da bol su tüketmeniz söylenmektedir. Ortalama en az 2 litre su tüketimi metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeye yardımcı olacak en büyük etkendir. Zencefil, kekik, biber gibi baharatların kullanımı da metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Uzmanların diyet konusunda en çok değindiği nokta da öğün atlanmaması ve yeterli ve dengeli beslenmedir. Geç saatlerde yemek yenmemesi ve yemeklerde bol lifli besinler tercih edilmesi diğer öneriler arasındadır. Diyet yaparken bol olarak yoğurt yenmesi faydalıdır ve vücuda besin sağlar. Maydanoz da bir diğer yağ yakımına yardımcı olan bitkilerin arasındadır. Maydanozun çiğ halde çiğnenerek yenilmesi vücutta bulunan yağların yakılmasına büyük ölçüde yarar sağlayacaktır.

Diyet Yapmanın ve Sağlıklı Kilo Vermenin En Büyük Yardımcısı Egzersiz

Diyetin yanında yapılacak egzersizler vücudun hem sağlıklı kilo vermesini hem de vücudun toplu olmasını sağlayacaktır. Diyetle beraber yapılacak en yararlı egzersiz ilk olarak bol bol yürüyüştür. Yürüyüşün yanında bazı hareketler de diyete yardımcı olacaktır. Bu egzersizlerin arasında elleri yana yukarı açarak hareketi hızlı hızlı tekrar etme, dizler kırılmadan el avuç içlerini ayak uçlarına değdirme hareketleri, her yöne elleri yere değdirerek eğilme, eller önde çömelip kalkma, sırt üstü uzanıp bacakları havaya kaldırıp indirme, mekik çekme, sırt üstü uzanıp elleri ve ayakları yukarıya kaldırma gibi hareketler yer almaktadır. Özellikle mekik çekme ve uzanıp bacakları havaya kaldırıp, indirme göbek bölgesinde oluşan yağlanmayı azaltacaktır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al