Emzirme Döneminde En Sık Karşılaşılan Sorunlar

Emzirme Döneminde En Sık Karşılaşılan Sorunlar

Emzirme Döneminde En Sık Karşılaşılan Sorunlar Bebek doğmadan önce ve doğumdan itibaren heyecanlı bekleyiş ve sevinç artık çok daha kuvvetli bir his olarak kadınların yaşadığı bir durum haline gelir. Ancak bu durum yaşanırken problemleri de beraberinde getirir. Bu nedenle emzirme döneminde en sık karşılan sorunlar kadınların bu dönemde kendilerini yetersiz hissetmelerine neden olmaktadır. Emzirme döneminde […]

Emzirme Döneminde En Sık Karşılaşılan Sorunlar

Bebek doğmadan önce ve doğumdan itibaren heyecanlı bekleyiş ve sevinç artık çok daha kuvvetli bir his olarak kadınların yaşadığı bir durum haline gelir. Ancak bu durum yaşanırken problemleri de beraberinde getirir. Bu nedenle emzirme döneminde en sık karşılan sorunlar kadınların bu dönemde kendilerini yetersiz hissetmelerine neden olmaktadır. Emzirme döneminde en sık karşılaşılan sorunlar bebeğin ilk emmeye başladığı dönemde meme uçlarında oluşan çatlaklardır. Bu çatlaklar kimi zaman bitkisel tedavi yöntemleriyle sorun olmaktan çıkarken kimi zaman da hekiminizin önerisiyle kullanacağınız krem ve losyonlar ile sağlanabilmektedir.

Emzirme döneminde en sık karşılaşılan sorunların başında sütün kesilmesi ve lohusalığın ilk günlerinde sütün gelmemesi olmaktadır. Genellikle anestezi altında kalan anneler doğum sonrasında bir müddet olsa da sütün gelmemesi sorunu yaşamaktadırlar. Daha sonra besin tüketmeye başladıkları ve ılık duş yapmaları sütün gelmesi için yeterli olsa da bu stres anne adaylarını ilk günlerde sıkıntıya sokmaktadır.

Bebeğin emzirme periyotları tecrübesiz anne adaylarının en çok sorun ettikleri konudur. Bebek alamadığı takdirde de emzirmeli miyim şeklinde sorular anne adaylarının kafasını kurcalamaktadır. Özellikle de acemi anneler bu konuda bir problem yaşamaktadır. Sizler de güvenle bu dönemi atlatmak istiyorsanız bu konuda ebeveynlerinizden de destek alabilirsiniz.

Bebeğiniz ilk doğduğunda çok küçük olduğu için bebeğinizi problem yaşamaması ve en doğru emzirme pozisyonu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu konuda sizlere destek sağlayacak olan büyükleriniz profesyonel bir şekilde doğru emzirme pozisyonu ile bebeğinizi beslenmenizi yardımcı olabilir. Emzirme döneminde en sık karşılaşılan sorunlar arasında yer alan sorular arasında sütün yeterli olup olmaması da büyük önem taşıyor. Birçok anne bebeğine ek besin vermek istemez ve sütünün yeterli olmasını ister ve sütün yeterli olduğunu bilse de çoğu zaman sütüm yeterlimi şeklindeki sorular ile zihnini meşgul eder.

Emzirme döneminde en sık karşılaşılan sorunlar arasında genellikle emziren annelerin göğüs ucunda yaşanan problemler çatlaklar hatta kanamalar nedeniyle bebeğini emzirmekten vazgeçmeyi dahi göz önüne almalarına neden olur. İşte bu konuda titizlikle çözüm aramak bebeğinizin ve sizin daha sağlıklı bir emzirme dönemi geçirmenizi sağlar.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli