Elektrikli BMW İ3 Fark yaratıyor !

Elektrikli BMW İ3 Fark yaratıyor !

BMW i3 dünyanın ilk elektirik ile çalışacak olan, ilk lüks otomobili olarak karşımıza çıkıyor. uzay çağını andıran tasarım çizgileriyle dikkatleri üzerine toplarken karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) olarak üretilen yolcu hücresiyle farklı yenilikleriyle göz dolduruyor. 46 bin 100 euro’dan başlayan tahmini anahtar teslim fiyatıyla Türkiye’ye özel donanımlı paketiyle satışına başlandı. BMW i3‘ün uyumlu dinamik  ve […]

BMW i3 dünyanın ilk elektirik ile çalışacak olan, ilk lüks otomobili olarak karşımıza çıkıyor. uzay çağını andıran tasarım çizgileriyle dikkatleri üzerine toplarken karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) olarak üretilen yolcu hücresiyle farklı yenilikleriyle göz dolduruyor. 46 bin 100 euro’dan başlayan tahmini anahtar teslim fiyatıyla Türkiye’ye özel donanımlı paketiyle satışına başlandı.

BMW i3‘ün uyumlu dinamik  ve sürdürülebilir tasarımı, onu megakent için  mükemmel bir otomobil haline dönüştürüyor .Sadece elektrik enerjisi ile çalışabilen ve sürdürülebilir, emisyonsuz mobilite gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmış otomobil, yolculuk yapmanın en akıllı yöntemini gerçeğe çeviriyor.Gerçekten dış tasarımı ve iç tsarımıyla fark yaratan BMW İ3 diğer otomobillerden farklı olduğunu ilk bakışta ortaya koyarak farklılığını ispatlıyor. Otomobil her detayın amacına uygun olarak optimize edildiği, entegre ve uyumlu bir konsepti temsil eder. Bu özellik işlevsel açıdan dinamik dış tasarım ile temiz ve saf bir iç mekan sayesinde fark edilir.

BMW markasının karakteristik stil özelliklerini taşıyan çizgilere sahip BMW i3, 170 bg güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruyla 0-100 km/s hızlanmasını 7.2 sn’de tamamlayabiliyor. BMW i3’ün lityum iyon bataryası gündelik sürüşte 130–160 kilometre gibi bir menzili görebilmesine olanak verirken bu menzil, ECO PRO modunda 20 kilometre kadar ve ECO PRO+modunda yine 20 kilometre daha yükselerek 200 km’ye varan bir menzile ulaşmasını sağlıyor.

BMW i3’ün Türkiye donanım paketinde ise çok fonksiyonlu direksiyon, lastik basınç göstergesi, yağmur sensörü, otomatik klima, fren fonksiyonlu hız sabitleyici, LED teknolojili gündüz farları, navigasyon, uzaktan erişim hizmetleri, Türkçe ön panel, batarya sertifikası vb. donanımlar yer alıyor.

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor