Dünyanın En Güzel 25 şehri!

Dünyanın En Güzel 25 şehri!

Gezmeyi sevenler özellikle bir dünya turuna çıksam şu şehirleri mutlaka görmek isterdim diyenler için hazırlanmış ve Trip Advisor kullanıcılarını seçtiği Dünyanın 25 güzel şehri kadın sitemizde yer veriyoruz. Tatili sadece deniz, güneş ve kum olarak düşünmeyenler, Turizm bir kültür bilinci felsefesi ile yaklaşanlar için dünyanın en iyi 25 şehri sırası ile aşağıda siz değerli ziyaretçilerimize aktarıyoruz. İstanbul’u […]

Gezmeyi sevenler özellikle bir dünya turuna çıksam şu şehirleri mutlaka görmek isterdim diyenler için hazırlanmış ve Trip Advisor kullanıcılarını seçtiği Dünyanın 25 güzel şehri kadın sitemizde yer veriyoruz.

Tatili sadece deniz, güneş ve kum olarak düşünmeyenler, Turizm bir kültür bilinci felsefesi ile yaklaşanlar için dünyanın en iyi 25 şehri sırası ile aşağıda siz değerli ziyaretçilerimize aktarıyoruz.

İstanbul’u Listenin ilk Sırasına almaları şaşırılmamalı. Zira ünlü bir şairin dediği gibi;

Dünya bir ülke olsaydı, Başkenti İstanbul olurdu. diyor

Trip Advisor kullanıcıları dünyada mutlaka gezilmesi gereken 25 şehri sıraladı. İşte o liste ve 1 numaradaki isim!

25. San Fransisco, ABD

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

San Francisco (/sˈan.frˈansˌisko/), (Resmi ad: Cıty and County of San Francisco) ABD’nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde San Francisco Körfezi Bölgesi’nde en önemli kültürel ve finansal merkez.

24. Trip Advisor

23. Lisbon, Portekiz

22. Sidney, Avustralya

21. Budapeşte, Macaristan

Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir. Aslında Tuna nehrinin iki yakasındaki Budin ve Peşte’nin 17 Kasım 1873 yılında birleşmesiyle oluşmuş şehirdir.

20. Bongkok, Tayland

19. Cape Town, Güney Afrika

18. Chicago, ABD

17. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai (Arapça: دبي), Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği’nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

16. St. Petersburg, Rusya

15. Barselona, İspanya

14. Buenos Aires

13. Floransa, İtalya

12. New York, ABD

11. Berlin, Almanya

10. Şangay, Çin

9. Siem Reap, Kamboçya

8. Hanoi , Vietnam

7. Paris, Fransa

6. Marakeş, Fas

5. Prag, Çek Cumhuriyeti

4. Pekin, Çin

3. Londra, İngiltere

2. Roma, İtalya

Roma, İtalya’nın ve Lazio bölgesinin başkentidir. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz’e yakındır. 2.7 milyon nüfuslu (Aralık 2006) şehirde Katoliklerin ruhani lideri Papa’nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da yer almaktadır.

Ve dünyanın göz bebeği, güzel şehir ilk sırada yerini alıyor.

1. İstanbul, Türkiye

İstanbul’un tarihi, anıtlar ve yapıtların fazlalığı, ve Boğaz’a sahip olması nedeniyle gözde turizm merkezlerinden biridir. Turistler arasında en büyük pay Almanlara aittir. Almanları Ruslar, Amerikalılar, İtalyanlar ve Fransızlar izler. 2011 yılında kente 8 milyon 58 bin turist gelmiştir.[150] Istanbul’da her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. 5 yıldızlı zincir otellerden, butik aile işletmesi otellere kadar 1180’den fazla otel bulunmaktadır. Son yıllarda dünya çapında isim yapmış zincir oteller İstanbul’a yoğun ilgi göstermektedirler.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al