Dr. Fevzi Özgönül Zayıflama Önerileri

Dr. Fevzi Özgönül Zayıflama Önerileri

Dr Fevzi Özgönül’ün önerilerinin sağlıklı bir şekilde kilo verme hususunda şekillendiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Günümüz itibariyle piyasada çok sayıda zayıflama önerisinin bulunduğu söylenmektedir. Özellikler uzman doktorlar tarafından ok sayıda farklı zayıflama önerilerinin sunulduğu bilinmektedir. Bu önerilerden günümüzde en çok yaygın olanlarından birisi de Dr Fevzi Özgönül zayıflama önerileridir. Bu doğrultuda Dr özgünül’ün zayıflama önerilerini şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır;

  • Yemek yeme alışkanlığını sindirim sisteminizi güçlendirecek şekilde düzenlemeyin
  • Sindirim sisteminizin güçlenip güçlenmediğini, yemekleri arzulama derecenizle ölçebilirsiniz
  • Bir süre beden aklınıza göre beslenin
  • Sakın diyet yapmayın
  • Ağır spor yapmayın
  • Sakın midenizi kestirmeyin
  • Sakın kilo verme konusunda kestirmeden hareket etmeyin

Bu öneriler pek çok kişiye sıra dışı gelebilir ancak, bu önerilerin kilo verme hususunda çok işe yaradığını söylemek mümkün olmaktadır. Esasında bu önerilere bakıldığında günlük hayat akışınız sırasında çok ağır yemeklerden kaçınmak ya da ağır diyetlerden kaçınmak gibi şeylerin tavsiye edildiği görülmektedir. Bunun yanı sıra ağır spor yapmanın insan vücuduna olumsuz etkilerinin bulunduğu da bilinmektedir.

Bütün bu bilgiler ışığında Dr Fevzi Özgönül’ün önerilerinin sağlıklı bir şekilde kilo verme hususunda şekillendiğini söylemek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı esasında bu öneri bir yaşam şekli değişikliği anlamına da gelmektedir. Bunun yanı sıra Dr Fevzi Özgönül önerilerinin bilinen zayıflama önerilerinden çok farklı olduğunu söylemek de mümkün olmaktadır. Günümüz itibariyle pek çok kişi Dr Özgönül’ün önerilerini dikkate almaktadır.

Zayıflama tedavilerinin olmazsa olmazı, kalori hesaplarını bir kenara bırakın, iştahınız varsa vücudunuzun sizden bir isteği vardır bunu engellemeyin, doyana kadar yiyin ama seçtiğiniz yemekler besleyici olsun. Ancak o zaman ideal bedeninize dönebilirsiniz.

Bedenimiz de bizimle iletişim kurmak için açlık hissini kullanır. Açlık hissinin altında birçok neden olabilir. Mesela acıkmak enerji ihtiyacından olabilir. Bu enerji karbonhidrat isteği olabilir. Fakat vücudun proteine ihtiyacı varsa, bu protein isteği de olabilir, bunun yanında yağ, vitamin mineral isteklerin de de acıkırız. Su isteği olunca susamak da acıkmaktır. Ayrıca hareketsiz olduğumuzda da acıkırız. Bu acıkma hareket açlığıdır.

Dr. Fevzi Özgönül Kimdir
Dr. Fevzi Özgönül Kimdir

Dr. Fevzi Özgönül Kimdir?

1962 yılında İzmir’de doğdu. İlköğrenimini Müdafaa-i Hukuk İlkokulu, orta ve lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde yaptı. 1979 yılında Akdeniz Üniversitesi Antalya Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. 1985 yılında ailesinin 37. beyaz önlüklü bireyi olarak mezun oldu.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

1985-1987 yılları arasında Mersin Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde mecburi hizmetini tamamladı.1987-1989 yılları arasında Kıbrıs Magosa’da askerliğini tabip asteğmen olarak yaptı. 1989- 2005 yılları arasında İzmir’in Çeşme ilçesinde aile hekimliği yaptı.

Aynı zamanda 1995 yılından itibaren Çeşme Altın Yunus Turistik Tesisleri sağlıklı yaşam ve zayıflama biriminde sorumlu hekim olarak görev aldı, 2002 yılından itibaren de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeliğinden emekli olan babası Prof. Dr. Hamit Özgönül (fizyoloji ve spor hekimliği uzmanı) ile birlikte obezite araştırmalarına başladı. Çalışmalarına, teyzesi Prof. Dr. Nevbahar Taneli ve eniştesi Prof. Dr. Baha Taneli de beslenme ve gastroenteroloji dalında destek oldular.

2004 yılında Sağlık Bakanlığı’ndan ‘medikal estetik’ uygulamalar sertifikası aldı.

Aynı yıllarda 115 kilo olan bedenini, babası ile yürüttüğü çalışmalar ışığında bir yılda 40 kilo vererek 75 kiloya indirdi. 2004 yılında başladığı ‘karboksipunktur’ çalışmalarını devam ettirmek için İstanbul’un Ulus semtinde ‘Dr. Dream’ adında bir estetik ve güzellik merkezi açtı.

2008 yılında karboksipunktur uygulamasını Tübitak’tan aldığı maddi destek ile dünya literatüründe araştırmasını yaptırtarak, ilk kez yapılan bir uygulama olduğu sonucunu elde etti. 2008 yılından itibaren ‘Dr. Fevzi Özgönül Muayenehanesi’ adı altında Beden Aklıyla Zayıflama Modeli’ni kurdu. Bugüne kadar 10.000’in üzerinde hastanın tedavisini gerçekleştirerek, büyük bir bölümünde başarı sağladı.


Kaynak: Dr. Fevzi Özgönül 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al