Doğal Yöntemlerle Saç Rengini Açma Yöntemleri

Doğal Yöntemlerle Saç Rengini Açma Yöntemleri

Yazın gelmesi ile saç modeli ve renginde ufak değişiklikler yapmak kadınlara çok iyi gelir. Fakat saçları kimyasal ürünlerle boyamak, sürekli ısı ile şekillendirmek saçları yıpratır. Saçları direk boyamak yerine kendi saç renginizden birkaç ton açmak doğal yöntemler ile mümkün ve kolay.  Boyalar saçların uzamasına engel olur ve saçları matlaştırır. Doğal saç renk tonuna yakın seçimler […]

Yazın gelmesi ile saç modeli ve renginde ufak değişiklikler yapmak kadınlara çok iyi gelir. Fakat saçları kimyasal ürünlerle boyamak, sürekli ısı ile şekillendirmek saçları yıpratır. Saçları direk boyamak yerine kendi saç renginizden birkaç ton açmak doğal yöntemler ile mümkün ve kolay.  Boyalar saçların uzamasına engel olur ve saçları matlaştırır.

Doğal saç renk tonuna yakın seçimler kişiyi daha canlı gösterir. Bunun için de kimyasallara başvurmadan saçlarınızda ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Saç renginden memnun kalmayanlar için derlediğimiz doğal yöntemlerle saç açma işlemlerini aşama olarak sizler için derledik.

Limon Kullanarak Saç Rengi Açma

Limon asidik özellik gösterdiği için su ile birlikte saçlara uygulanır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise limon ile suyun eşit miktarda olup saç diplerine uygulanmamasıdır. Saç diplerini tahriş edip yakabilir.  Karışımı sprey kabına boşaltıp saçlarınıza boydan uygulayın ve yaklaşık 3 saat bekleyin. Saç renginizden 2-3 ton açıldığını gözlemleyebilirsiniz.

Bal Kullanarak Saç Rengini Açma

Kullanacağınız balın kaliteli, saf bal olmasına dikkat edin. Bal saçları besleyerek parlaklık ve canlılık katar. Diğer yöntemlere göre çok daha sağlıklı ve etkilidir.

Bal ve suyu eşit miktarda karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Saçınızda bir saat beklettikten sonra durulayın.

Bir başka sağlıklı karışım ise bal ve zeytinyağı ikilisi. Eşit miktarda zeytinyağı ve balı karıştırın saçlarınıza uyguladıktan 1-1,5 saat sonra yıkayın. Birkaç kez durulamak zorunda kalabilirsiniz fakat etkisini hemen gözlemleyebilirsiniz.

Sirke Kullanarak Saç Rengi Açma

Düzenli kullanım gerektiren bir yöntemdir. Sirke hem saçlarınızı korur hem de kepek oluşumunu engeller. Düzenli bir şekilde duşta durulama suyuna ekleyerek ya da duşa girmeden tüm saçlarınızı sirke ile masaj yaparak saçlarınızı canlandırabilir, saç renginizi açabilirsiniz. Kokusu hoş gelmese de çeşitli kokulu yağlardan ekleyebilirsiniz.

Zeytinyağı Kullanarak Saç Rengi Açma

Saç bakım yağı olarak kullanılan zeytinyağı saç rengini açıyor ve saçların nem ihtiyacını karşılıyor. Saçlarınızın dibi de dâhil masaj yaparak uygulayın ve güneşli ortamda en az 2 saat bekleyin ve sonrasında durulayın.  Düzenli uygulandığında etkisini görebilirsiniz.

Çay Kullanarak Saç Rengi Açma

İçtiğimiz keyif çaylarının artanlarını kullanmanın tam vakti! Çay asitli olduğu için renk açma konusunda oldukça başarılıdır. Çayı saçlarınıza uygulayıp en az yarım saat bekleyin ve durulayın.

Karbonat Kullanarak Saç Rengi Açma

Düzenli kullanıldığında etkisini göreceğiniz sağlıklı bir yöntemdir. Duştan sonra karbonatı saçlarınıza iyice yedirerek masaj yapın. Hem saç derinize iyi gelerek, temizlenmeyi sağlar hem de saç renginizi birkaç ton açar.

Papatya Suyu Kullanarak Saç Rengi Açma

Bir bardak suyla bir avuç papatyayı kaynatın. Papatya ile suyu süzgeç yardımı ile ayırın. Elde ettiğiniz suyu saçlarını açmak istediğiniz bölümlere sürün ve güneşte kurumasını bekleyin. Güneşte kuruyan saçlarınızı yıkayarak arındırın.  2 gün arayla istediğiniz sonucu elde edinceye kadar uygulayın.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Yusuf Ziya USLU Yusuf Ziya USLU Kadın ve kadına dair tüm değerleri kaleme alarak bu siteye yansıttığımız ve güzelliklerle taçlandırdığımız kısacık hayatın bir kenarından tutmak ne hoş..
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli