• DOLAR
  3,8685
  % -0,48
 • EURO
  4,5492
  % -0,80
 • ALTIN
  156,2140
  % 0,22
 • BIST
  $19.207
  % 8,55
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koçlar, Saat 05:46 Güneş-Chiron görünüm etkisinde, bir yandan bilgilenmek, kendinizi geliştirmek, yeniliklerde bulunmak istersiniz ancak diğer yandan sorunlarınızı gözünüzde büyüttüğünüz, dış etkenlerden etkilendiğiniz için yalnızlığa meyleder, başarısız olurum korkusuyla geri çekilebilirsiniz. Oysaki tam tersine eğitimden, akademik kariyerinize kadar her alanda kendinize inanmaktan asla vazgeçmeyiniz. Çünkü kendine inanan kişi, hedefinden asla vazgeçmez, var gücüyle çabalayarak sıkıntılarının üstesinden gelebilir.

Saat 13:28 Güneş-Uranüs görünümüyle, yenilik arzumuz bir hayli yoğun olacak. Bu enerji sizin iş hayatından eğitime ve tüm kültürel etkinliklere kadar bilgilenmenizi araştırmanızı, derinlikli düşünmenizi sağlar. Bazı yeniliklerin ailevi, ev ve çalışma hayatınızla alakası bulunabilir. O zaman öncelikle iyice bir düşününüz, analizde bulununuz. Çünkü eğer bu bir ortaklık, ilişki, evlilik veya bir başka yere yerleşmeyi düşünüyorsanız, öyle çabucak karar vermek yanlış olur.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğalar, Saat 05:46 Güneş-Chiron mücadeleci görünümü, parasal konularda aktif hareket etmek istediğinizi, çıkarlarınızı korumaktan yana olduğunuzu gösteriyor. Kendinizi yenilemek, düşündüklerinizi bir şekilde gerçekleştirmek niyetindesiniz. Ancak şöyle bir etrafınıza baktığınızda gerçekten dostum diyebileceğiniz, sırtınızı dayayabileceğiniz veya el ele vererek ilerleyebileceğiniz insanlarınız oldukça az. İşte bu durum kimi zaman sizi düşündürüyor. Oysaki yapılması gereken, kimseden bir şey görmeseniz de yola devam etmek ve hedefinize varmak olmalıdır.

Saat 13:28 Güneş-Uranüs görünümüyle, yeni ortaklıklar ve ilişkinizle alakalı konularda derinlemesine düşünebilirsiniz. Sizi kimsenin üzmesine izin vermezsiniz. Ayrıca yeteneklerinizi gözden geçirerek, neler yapabileceğinizi tespit edebilirsiniz.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler, Saat 05:46 Güneş-Chiron zorlu görünümü, iş sözleşmeniz, iş ortaklarınız veya partnerinizle alakalı konularda ortaklaşa pozitif bir şekilde hareket ederek sorunlarınıza çözüm bulmak istediğinizi gösteriyor. Bazen karşı taraf durumları öylesine abartılı ele alıyor ki, ne söyleseniz bildiğini okumaktan yana. İşte bu durum, önünüzü görmekte zorlanmanıza, hatta iş konularında gereksiz yere telaşlanmanıza, sorumluluklarınızı gözünüzde büyütmenize neden oluyor. Burada yapılması gereken iş hayatınızdan genel yaşamınıza kadar her durumu ciddiyetle bir kez daha düşünmektir.

Saat 13:28 Güneş-Uranüs görümü, ilişkinizin, iş ortaklığınızın veyahut bir sözleşmenin ileriye dönük bir şekilde yenilenmesiyle ilgili konuları vurguluyor. Beraberliğinizde, birbirinizin değerlerine saygı duymayı bilmeniz lazım. Ardından, endişelerinizi konuşmalısınız. Bunları yaptığınız takdirde aşk hayatınızı canlandırır, yenilersiniz. Bu görünümü iş anlamında ele alırsak, mali konuların ve yerleşim yeriyle alakalı meselelerin dikkatlice ele alınması demektir.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeçler, Saat 05:46 Güneş-Chiron arasındaki mücadeleci görünüm, her olumsuzluğu, verimsiz çalışmanıza neden olan durumları, hayatınızdaki pürüzleri kendi bildiğiniz doğrultuda ele aldığınızı gösteriyor. Herkes yerini bilmeli diye düşünmektesiniz.

Saat 13:28 Güneş-Uranüs görünümü, çalışma hayatınızdan kişisel uğraşılarınıza kadar her konuyu düşünmenin işaretçisi. İnsan bir yandan özgür olmak, farklı bir şeyler yaşamak, sorumluluklardan, kurallardan, baskılardan uzak durmak istiyor. Onu derle, bunu toparla, şu kişiye anlayış göster, buna sus derken ömür gelip geçiyor. Bu görünüm aslında sizin kendinizi, dünyayı, değerlerinizi yeniden ele almanızı sağlıyor. Kafanızın içinde bir şeyleri çözüme ulaştırmak istiyorsunuz. Bunun nedeni, artık yuvanızda, iç dünyanızda huzur bulmak. İşte bütün isteğiniz bu.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslanlar, Saat 05:46 Güneş-Chiron arasındaki mücadeleci görünüm, bir yandan kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmeye çalıştığımızı, özgürce kararlar vermek istediğimizi, hayatı kucaklamaktan yana olduğumuzu gösteriyor. Ancak hala kafamızın içinde bir türlü yerli yerine oturmaya sorunlar yüzünden sıkılıyoruz. Arzularımız ile inancımız kimi zaman bizi zorluyor. Hassas düşünüyoruz ister istemez. Yenilmekten, yok olmaktan, birilerinin iki dudağı arasındaki sözün esiri olmaktan korkuyoruz. Kendimizle veya ilişkimizle ilgili konularda yüzleşmekten çekiniyoruz. Duymak istediklerimiz hoşuma gitmiyor gibi. Ancak benim size tavsiyem ne olursa olsun kendinizi bu denli üzmemeniz. Ne yollar aştınız. Siz yaralarını kendi başınıza saracak kadar kuvvetlisiniz.

Saat 13:28 itibariyle etkili olacak, Güneş-Uranüs görünümü, hayatı farklı ve zevkli yanlarıyla hissetmeniz, olumlu düşünme arzunuzun işaretçisidir. Sürekli bir şeyleri kafanıza takıp sıkılıyorsanız, bu görünüm sayesinde yenileşmek, neşelenmek, kendinizi yeniden keşfetmek için hayata karışmalı, canlanmalısınız. Neler yapabilirsiniz? Bedensel sağlığınız için kontrolden geçebilirsiniz. Psikolojik anlamda güçlenmek için enerjinizi yükseltici, sizi şarj edici egzersizleri, mistik öğretileri deneyebilir, öğrenebilirsiniz. Böylece geçmişle hesaplaşmanızı bitirir, maddi dünyanın üzerinizdeki baskılarından kurtulabilirsiniz.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başaklar, Saat 05:46 Güneş-Chiron arasındaki mücadeleci görünümü, düşündüklerinizi gayet açık bir yüreklilikle dile getirme ihtiyacınızı gösteriyor. Ancak bazen bunu yaptığınızda kimileri sizi yanlış anlayarak susturmaya çalışıyor. Oysaki dinleseler aslında söylediklerinizde zerre kadar bir kötülük yok. Aynı durum ilişkinizle ilgili konularda da sizi üzmektedir. Siz doğru düzgün gerçekten sizi anlayabilen, sevgisini yüreğinizin derinliklerinde hissetmek istediğiniz bir eş arayışındasınız. İlişkiniz varsa, bu anlayışı partnerinizden de bekliyorsunuz. Benim tavsiyem, ikinizin de tarafsız bir bakış açısıyla, durumu ele almanızdır.

Saat 13:28 Güneş-Uranüs görünümü, dostlarınızla bir araya gelmenin, biraz sosyal yaşantınıza önem vermenin size iyi geleceğini söylüyor. Bir de, kendi sıkışık kabuğunuz içinde kalmak yerine, maddi ve manevi anlamda güçlenmenizi sağlayacak yollar arayınız. Böylece deneyim sahibi olursunuz veya yeteneklerinizi değerlendirme fırsatı bulursunuz.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Teraziler, Saat 05:46 Güneş-Chiron arasındaki mücadeleci görünümü, bizi bir rüzgarın kuvvetli bir şekilde ittiğini gösteriyor. Yerimizde duramıyoruz ancak diğer bir yandan problemlerimizi mutlaka çözmemiz gerekiyor. Sağlığımız bunlardan biri. Son zamanlarda eğer kendinizi yorgun, keyifsiz hatta yarı uykulu ve iş yapmakta zorlanan biri gibi hissediyorsanız, mutlaka sağlık kontrollerinizi yaptırınız.

Saat 13:28 Güneş-Uranüs görünümü, sıradan bir hayatın baskısından, kalıplaşmış ve önümüze konmuş öğretilerinden, kurallarından, boyun eğmelerinden, ilişki problemlerinden kurtulmanız için sizi teşvik ediyor.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrepler Saat 09:42 Ay-Venüs görünümü, ilişkimizle alakalı bir sorun varsa bunu bir an önce aydınlığa kavuşturmak isteriz. Canımızı sıkabilecek her şeyden uzak durmaya çalışırız. Maddi ve manevi anlamda özgür olmaktan yanayız.

Saat 17:43 Ay-Kuzey düğüm görünümü etkisi, iş hayatında ve ilişkimizde geleceğe dönük düşünmemizi sağlıyor. Her şeyin düzeleceğine inancımızı yükselten bu görünüm, başarılı olma arzumuzu perçinliyor.

Saat 18:09 Ay-Pluto görünümü, ilgilendiğimiz alan ve konularda başarılı olmak adına özenle ve dikkatle çalışmanın önemini vurguluyor. Ne olursa olsun, kendinize inanmaktan, güvenmekten vazgeçmeyin. Kimsenin sizi hafife almasına izin vermeyin. Stres yaratıcı insan ve durumlardan uzaklaşın.

Saat 23:38 Ay-Güneş görünümü, maddi güç kadar, ilişkimizdeki huzur da o kadar önemsenir. Sağlıklı ve dengeli bir yaşamın ne kadar kıymetli bir hediye olduğunun farkındayız.

Gün boyunca her konuda güzellikler yanınızda olsun. Kalben sevgilerimle,

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yaylar Saat 09:42 Ay-Venüs görünümü, ilişkileri güçlendiricidir. Etrafımızdaki dünya ile olumlu bir bağ kurarız. Hislerimizi rahatlıkla ifade ederiz. Özgürlük, yenilik, değişiklik, farklı bir şeyler yaşama arzumuz yoğundur.

Saat 17:43 Ay-Kuzey düğüm görünüm etkisi, umutlarımızı yükseltip, ileriye yönelik düşünmemizi, planlarımızı istediğimiz şekilde yürürlüğe koyabilmemizi sağlıyor. Bize olanaklar sunuyor. Eğitimden ticaret hayatına kadar her alanda kendimizi güçlü şekilde ifade etmemizde destek veriyor.

Saat 18:09 Ay-Pluto görünümü, maddi kazanç elde etme arzunuzun simgesidir. İstersiniz ki, yaptığınız iş, uğraştığınız alanda doyurucu geri dönüşler olsun. Bu anlamda biraz hırslanmak mümkündür. Bunu doğal karşılamak lazım... Kim hayatını garanti altına almak istemez ki? Ancak şartlarımıza bakacağız bir de maddi konularda her verilen söze inanmadan önce bilinçli düşüneceğiz.

Saat 23:38 Ay-Güneş görünümü, hedefe odaklı düşünmenin kendimizi güçlü bir şekilde dışa ifade etmenin işaretçisidir.

Gün boyunca her konuda güzellikler yanınızda olsun. Kalben sevgilerimle,

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlaklar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, günlük hayatımızda hangi işlere öncelik vermemiz, çalışma şartlarımızı gözden geçirmemiz, sağlığımızı önemsememiz gerektiğini vurguluyor. Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda geriliyor. Zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Mesai arkadaşlarınızın düşüncelerine, kişiliklerine tabii ki saygı duyarız. Ancak tartışma, huzursuzluk veya mesafe koyamamak nedeniyle yaşanacak sıkıntılara dikkat edin. Kendinize özen gösterin. Siz de aynı şekilde davranın.

Bu Dolunayda sırlarınızı iyi koruyun. Bağımlılık verici maddelere karşı dikkatli olun. Sigortasız çalışmayın. Bazı işleri yetiştirmekte zorlanmalar veya yanlışlıklar olabilir. Vaktinde yetiştiremezsiniz veya dalgınlık sonucu yanlışlar yapabilirsiniz. Kontrol etmeyi unutmayın. Merkür geri hareket dönemi bu anlamda olumludur. Eğer kendinizde stres, uyku bozukluğu, panik atak gibi rahatsızlıklar hissediyorsanız bir doktora görünün. Sistemli yaşayın, zorlu diyetlerden kaçının. Dolunayın oluştuğu bugün Jüpiter-Neptün görünümü gerçekleşiyor. Bu sizin için gayet olumludur. Hedefinize azim ve kararlılıkla ulaşabilirsiniz. Yakın çevrenizde manevi yönde destek alırsınız. Yeni iş projeleri gelebilir. Eğitim verebilirsiniz. Karşınıza iyi fırsatlar, teklifler çıkabilir. Bu Dolunayda yukarıda da izah ettiğim gibi işlerinizi düzenli takibini yapın, sağlığınızı ihmal etmeyin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Gizli veya çok önemli dosyalarınızı iyi saklayın. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür etkisinde, zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Gizli veya çok önemli dosyalarınızı iyi saklayın. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

Tüm burçlar için önemli Not: Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar.Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

Keyifli bir Pazar günü geçirmeniz dileğimle,

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kovalar, Saat 05:46 Güneş-Chiron arasındaki mücadeleci görünümü, bir yandan isteklerini özgürce elde etmek, sosyal hayatta popülerliğini yeniden kazanmak isteyen bireyin, sessiz ama kendine güvenli bir şekilde ilerlemesi gerektiğini gösteriyor. Ne olursa olsun, kişi kendine göre kazanç ve kayıp anlamında bir değerlendirmede bulunmalı. Eğer daha fazla rahat etmek istiyorsa o zaman mutlaka dışa açılmalı, sesini duyurmalı. Sonuçta Güneşin ışıkları herkese adil bir şekilde yansıyor. Eğer karanlıkta kalmayı tercih ediyorsanız şikayet etmeye hakkınız yok demektir.

Saat 13:28 Güneş-Uranüs görünümü, ileriye doğru, yeniliklere doğru, sosyalleşmeye ve öğrenmeye, canlanmaya sizi çağırıyor. Farklı bilgiler, ilginç yöntemler, insanlarla birebir temas içinde bir hayatı arzulatıyor. Ancak bu arzunun arkasında, sağlıklı yaşam, krizsiz ilişkiler, finansal ve cinsel doyum arzusu da bir hayli yoğun. Ve diyoruz ki, özgürlüğün bedeli ağır galiba. Bu görünüm, size yeni işler araştırmanız, eğitim görmeniz, bildiklerinizi diğer insanlarla paylaşmak için sıkı çalışmanız gerektiğini de hatırlatıyor. Bu çalışmalar sizi geliştirecek ve birçok insanla temas kurmanızı sağlayacak. Öyle durup dururken değil, bilhassa üstüne eğilerek toplum içinde başarılı olabilirsiniz.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balıklar, Saat 05:46 Güneş-Chiron arasındaki zorlu görünümü, kariyer hayatınızla ilgili konularda bazen kontrolü elinizde tutmakta zorlanabileceğinizi gösteriyor. Kafanızın içinde sürekli olarak otoritelerle ilişki, aile bireyleri ile alakalı konular yer aldığı için doğal olarak kendinizi kuşatılmış gibi hissedebilirsiniz. Böyle bir durumda yapılması gereken birilerine karşı sınır koymayı bilmenizdir. Böylece asıl yapmanız gerekenlere zaman bulmuş olursunuz.

Saat 13:28 Güneş-Uranüs görümü, sorumlulukların bizi yorması, mali konuların çözüme kavuşturulması, kazanç alanlarının araştırılması anlamında derinlikli düşünmenizi sağlıyor. Finansal dalgalanmalarla baş edebilmek veya manevi anlamda kendimizi rahatlatmak için çabalıyoruz. Değişik yöntemler arıyoruz. Kendimizi geliştiriyoruz. Bu görünüm, aşk hayatımızdan ilişkimize kadar olan geniş bir alanda da etkili oluyor. Sevdiklerimizi sahipleniyoruz ve endişelerimizden kurtulmanın yollarını arıyoruz. Demek oluyor ki, bugünkü görünüm, birçok meselenin arka planda gayet bilinçli bir şekilde düşünüldüğünü gösteriyor.

Keyifli bir Cumartesi günü geçirmeniz dileğimle,