Diyet Hakkında

Diyet Hakkında

Sağlıklı olmak için kilo vermeye ihtiyacı olanların büyük bir çoğunluğu farkında olmayabilir; ama insanların önemli bir çoğunluğu da kilo almaya çalışıyor. Bu konunun önemi, aşırı kilonun ve zayıflığın aynı nedenden kaynaklanması: Asit. Vücudunuzda, asitli bir ortamda kuvvetlenerek büyü­yen mikroorganizmalar sizi beslemesi gereken besinlerden beslenir ve yediğiniz her şeyin kimyasal ve mekanik emili-mini yan yarıya azaltır. […]

Sağlıklı olmak için kilo vermeye ihtiyacı olanların büyük bir çoğunluğu farkında olmayabilir; ama insanların önemli bir çoğunluğu da kilo almaya çalışıyor. Bu konunun önemi, aşırı kilonun ve zayıflığın aynı nedenden kaynaklanması:

Asit. Vücudunuzda, asitli bir ortamda kuvvetlenerek büyü­yen mikroorganizmalar sizi beslemesi gereken besinlerden beslenir ve yediğiniz her şeyin kimyasal ve mekanik emili-mini yan yarıya azaltır. Başlı başına bu bile aşırı zayıf olma­nıza neden olabilir. Ayrıca, genellikle zayıf insanların bağır­saklarının içindeki uillus denilen bölge zarar görmüş olabi­lir veya incebağırsakta mukus ve sindirilmemiş proteinlere bağlı olarak tıkanma meydana gelebilir.

Bu ikisi de yağların sindirimiyle ilgilidir. Vücut kelimenin tam anlamıyla boşa­lır gider ve bu durum sizi, aşırı kilolu bir insandan daha faz­la ciddi hastalık riskiyle karşı karşıya bırakabilir.

Pek çok kişi yazın hala istediği formda olamamaktan şikayetçi. Bazı kişiler biraz zayıfladıysa bile istediği yerlerden (göbek, bel, basen) incelememekten yakınıyor. Normal diyet programlarında kişiler zayıflasa bile çoğu kişide daha çok yüz bölgesi inceliyor. Ama aşırı yağlı bölgelerde pek incelme olmuyor.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al