Detoks Tarifleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Detoks Tarifleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Evinizde Uygulayabileceğiniz Pratik Detoks Tarifleri. Hazırlanışı ve Uygulaması. Detoks Çeşitleri hakkında kadın portalı sitemizden detaylar.

Vücuda farklı yollarla giren zarar veren maddelerin vücuttan uzaklaştırılması için detoks işlemi uygulanır. Oldukça çeşitli detoks tarifleri bulunmaktadır.

Salatalık, Ispanak, Avakado ve Nane Detoksu

Genellikle detoks karışımlarda yeşil ürünler oldukça kullanılır. Detoks suyu yeşil renge dönüştüğü için insanlar genellikle suya karşı olumsuz bakıp içmek istemeyebilirler. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde oldukça etkili olacağından genellikle bayanlar sıklıkla tüketir.

Yapımı oldukça basittir. Blender haznesine 1 bardak suyu koyup ardından yarım avokado, 4-5 yaprak ıspanak ve kabukları soyulmadan 1 adet salatalık atılmalıdır. Avakadonun soyulması ve salatalığın küçük parçalara kesilerek atılması tavsiye edilir. Blender çalıştırılmaya başlamadan önce 5-6 tane nane yaprağı atılması gerekir. Ardından blenderı çalıştırınız. Muhteşem detoks suyu hazır.

Kereviz, Elma, Limon, Salatalık ve Nane Detoksu

1 adet yeşil elmayı 4 parçaya bölünüz. 5 dal nane ilave ediniz. Ayrıca 3 kereviz sapı ve 1 adet limon kullanın. Bu ürünleride 4 parçaya bölün. 1 adet salatalığıda parçalara ayırarak blendera atınız. Hazırlanan detoks suyu en kısa zamanda tüketilmesi gerekmektedir.

Kırmızı Turp, Havuç, Limon ve Salatalık Detoksu

Turp Havuç Salatalık ile Yapılan Detoks

 

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Yeşil renkten rahatsız olanlar için oldukça keyifli olacak. Kırmızı renge dönüşecek olan karışım oldukça lezzetli. 1 adet salatalık, 2 adet havuç, 1 tane kırmızı turp ve limon gerekmektedir. Malzemeleri ideal boyda parçalara ayırdıktan sonra ve limon kabuklarını soyup blendera atıldıktan sonra ortaya harika bir karışım çıkacaktır.


Detoks Nedir? Nasıl Yapılır? Uzman Görüş Videosu

 

Sizlerde bu harika karışımları kolayca hazırlayıp afiyetle içebilirsiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Diyetisyen Betus Diyetisyen Betus Zayıflamak ve Kilo Vermenin en önemli kuralı Sağlıklı Beslenmektir. Sağlıklı ve Güzel günler diliyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al