Deliksiz uyku için ne yemeli ne yememeli

Deliksiz uyku için ne yemeli ne yememeli

Güne güzel başlamak deliksiz bir uyku çekebilmiş iseniz daha kolay olacaktır.kaliteli bir uyku içinse öncelikle ışık olmayan bir odada uyumayı tercih etmelisiniz. Onun ardından uyumadan önce yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz. ABD’de California Üniversitesi’nde yapılan araştırmada uyku dostu ve uyku düşmanı yiyecekler yıllar süren bir araştırmanın ardından belirlenmiştir. Güzel bir uyku için öncelikle süt içmeyi […]

Güne güzel başlamak deliksiz bir uyku çekebilmiş iseniz daha kolay olacaktır.kaliteli bir uyku içinse öncelikle ışık olmayan bir odada uyumayı tercih etmelisiniz. Onun ardından uyumadan önce yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz.

ABD’de California Üniversitesi’nde yapılan araştırmada uyku dostu ve uyku düşmanı yiyecekler yıllar süren bir araştırmanın ardından belirlenmiştir.

Güzel bir uyku için öncelikle süt içmeyi ihmal etmemelisiniz, bunun yanı sıra kiraz en iyi uyku dostu olarak belirlenmiştir.
Kaliteli bir uyku için tüketmemiz gerekenler:
KİRAZ
SÜT
MISIR GEVREĞİ
MUZ
HİNDİ ETİ
YASEMİN ÇAYI
Uykumuzu kaçırmak için tüketmemiz gerekenler:
KAHVE
HAMBURGER
BİTTER ÇİKOLATA
ENERJİ İÇECEĞİ
TAVUK
KÖRİ SOSU

Uyku Haplarından Uzak Durun – Bunalıma Sebep Oluyor!

Günümüzde bazı sıkıntılarımızdan dolayı uyuyamadığımız da kullandığımız uyku hapları insan vücuduna verdiği zararların yanı sıra ölüm tehlikesi de yaşatmaktadır. Amerika da yapılan araştırmada yüz binlerce kişinin kullanmış olduğu uyku ilaçlarının ölümlere riski oluşturduğu açıklanmıştır.

Uyku hapları kişinin uyku sırasında nefes alıp verme düzenini değiştirdiği için ölüm riski yüksek olmakta ve ayrıca çok miktarda kullanımın kanser riskine yol açabileceği de belirtildi.

Yapılan çalışmalarda yaşlılarda ise bunama olasılığını tetiklediği belirtildi.Yaşlılarda kullanılan tabletler normal kişilere oranla % 50 bunama oranını artırmaktadır.
Uyku ilaçlarında yatıştırıcı etkisi olduğu için genelde yaşlılar ve huzur evlerinde kullanılmaktadır uyku düzenini sağlamak isterken bunamayı hızlandırmakta ve ölüm riskini artırmaktadır bu tarz kontrolsüz kullanımlar.

 

YAZAR HAKKINDA

Çiğdem Yıldız Çiğdem Yıldız Mobilya ve Mağaza Aksesuarları üzerine araştırmacı kişiliğe sahip meraklı Melahat Ablanız.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor