Dekorasyonda Yaz Havası Başladı

Dekorasyonda Yaz Havası Başladı

Dekorasyonda yaz havasını yakalamak için her şeyden önce renk ve kumaş seçimi mühimdir. Bordo, kahverengi gibi ağır tonlar ve kadife gibi ağır kumaşlardan uzak durulmalıdır. Genelde daha pastel tonlar ve açık renkler tercih edilmeli, hatta çiçekli böcekli desenler kullanılmalıdır. Kumaş dokusu kesinlikle ince ve yazlık olmalı ve aynı kumaştan minik kırlentler, belki de yer minderleri […]

Dekorasyonda yaz havasını yakalamak için her şeyden önce renk ve kumaş seçimi mühimdir. Bordo, kahverengi gibi ağır tonlar ve kadife gibi ağır kumaşlardan uzak durulmalıdır. Genelde daha pastel tonlar ve açık renkler tercih edilmeli, hatta çiçekli böcekli desenler kullanılmalıdır. Kumaş dokusu kesinlikle ince ve yazlık olmalı ve aynı kumaştan minik kırlentler, belki de yer minderleri yaptırılmalıdır.

Mobilyanın atmosferi de mühimdir.

Mekana kasvetli ve klasik ya da dömi klasik hava veren, kapitoneli oymalı mobilyalardan uzak durulmalı, daha modern çizgili hatta mümkünse bambu takımlar tercih edilmelidir. Bambuların üzerine yazlık minderler serip rahatça oturabilirsiniz. Arzuya göre evin bir köşesini, balkon, bahçe ya da oturma odasını rengarenk armut koltuklarla döşeyip, Japon feneri ya da hasır abajurlarla ışıklandırma sapabilirsiniz.

Mekanın duvarları, tavan ve taban, açık renkte olmalı, perdeler jaluzi ya da ince kumaştan pastel tonlarda seçilmelidir.

Duvarları Yelpaze, gemici dümeni vb yazı çağrıştıran dekoratif süsleme materyalleri ile süsleyip, evin belirli köşeleri (yatak odası, mutfak, salon vb.) şık ama hafif vazoların içinde rengarenk mevsim çiçekleri ile donatılmalıdır. Tercihe göre sepet içinde sergileyebileceğiniz suni çiçekleri de kullanabilirsiniz.

Son olarak dekorasyonda yaz havası yakalamak için, balkon ya da bahçenize şemsiye, salıncak ve ağır olmayan plastik, ahşap yada yine bambudan minik bir masa sandalye takımı koyarak son vuruşu yapabilirsiniz. Arzu ederseniz bahçenizde bir köşe seçip, pratik bir çardak da yapabilirsiniz. Çiçeklerle süsleyip, gizli bir cennet bahçesi oluşturabilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra artık sizde, evinizde yaza hazırsınız demektir.

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor