Daha Zeki olmak için Bilmeniz Gerekenler

Daha Zeki olmak için Bilmeniz Gerekenler

Zeki olmak ; algı ve çağrışım gücü yüksek olan insandır. Diğer insanlardan  farklı düşünür , farklı hareket eder. Herşey basit ve fazlasıyla kolay gelir. her insan zeki olarak dünyaya gelmiyor ne yazık ki. Fakat zeka düzeyini arttırıcı bir takım egzersiz ve bilgilerle her gün zeka kapasitenizin arttırabilirsiniz. size kadin.info sitesi olarak önereceğimiz bir haftalık zeka uygulamanız. Pazartesi: […]

Zeki olmak ; algı ve çağrışım gücü yüksek olan insandır. Diğer insanlardan  farklı düşünür , farklı hareket eder. Herşey basit ve fazlasıyla kolay gelir. her insan zeki olarak dünyaya gelmiyor ne yazık ki. Fakat zeka düzeyini arttırıcı bir takım egzersiz ve bilgilerle her gün zeka kapasitenizin arttırabilirsiniz.

size kadin.info sitesi olarak önereceğimiz bir haftalık zeka uygulamanız.

Pazartesi: Akşam yemeğinde yağlı balık yiyin. Balık zihİşe ya yürüyerek ya bisikletle ya da daha önce

kullanmadığınız bir araçla gidin.

Salı: Sözlükten bilmediğiniz sözcükleri öğrenmeye çalışın. Ve bunları günlük konuşmanızda kullanın.

Çarşamba: Yoga, Pilates ya da meditasyon gibi beyninizi dinlendiren derslere katılın , yeni şeyler öğrenin. Daha önce tanımadığınız bir insanla konuşun.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Perşembe: İşe daha önce kullanmadığınız bir yoldan gidin. Televizyondaki ciddi bilgi programlarını , yarışmaları izleyin.

Cuma: Alkol ve kafein tüketmekten kaçının. Alışverişe çıkarken listeyi ezberlemeye çalışın.ezberlemek zihninizi açan bir başka aktivitedir unutmayın.

Cumartesi: Dişinizi her zaman kullandığını elinizle değil, diğeriyle fırçalayın. Ve gözünüzü kaparatak

duş alın.

Pazar: Sabah saatlerinde bulmaca çözmeye çalışın.beyninizi dinlendirecek olan  kısa yürüyüşlere çıkın.

 

Beynimizin uyum sağlama, veri iletme ve gelişme gibi muhteşem bir kapasitesi bulunmaktadır. Beyindeki doğal ağlar öğrenme süreci sayesinde genişlemekte ve daha da güçlenmektedir. Uyarıcı faktörler ise beynimizin daha güçlü ve canlı olmasına muavenet eder. Daha zeki bir insan olmak için beyin sağlığımızı iyi korumamız ve onu güçlendirmemiz gerekmektedir.

Beyin sağlığı açısından faydalı şeyler yapmak daha zeki olmak için atılacak adımlardır. Daha zeki olmak için ne yapmalı, yapılması gerekenler nelerdir, zeki bir insan olmanın yolları uzmanlarımız tarafından açıklandı. Beyin kapasitesini arttırmaya yönelik basit uygulamalar sayesinde süper zeki olmamak mümkün değil.

Daha zeki olmak için meditasyon yapılması tavsiye ediliyor. sessiz, odaklı nefes alıp verme egzersizini içeren meditasyon, zihinsel huzurun aydınlanmasını sağlar. Düzenli egzersiz yaparak zihnimizin gücünü ve canlılığını korumuş oluruz. Çengel bulmaca, sudoku ve başka sözcük ve rakam temelli bilmeceler hem eğlenceli etkinlikler hem de beyni geliştirip sizi zeki bir insana dönüştürmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre toprakta bulunan belirli bakteri türlerinin zeka açısından faydalı olduğu bulguları elde edildi. Bahçe işleri ile uğraşmak, ormanda yürüyüş yapmak gibi aktiviteler esnasında istemeden de olsa toprakta bulunan bu bakterilerin vücudunuza girmesi aslında sizi zeki bir insan yapıyor.

Uyanık kaldığımız süre boyunca yaptığımız egzersizler gibi, uyurken beynimizin kendi başına yaptığı egzersizlerde zekalı olmaya faydalıdır. Bu sebeple uyku düzenine dikkat etmeli, kaliteli ve yeterli bir uyku alışkanlığı kazanmalısınız. Beyin aslında uyku sırasında küçük küçük gece dosyaları oluşturuyor. Balık yağı, yumurta, protein ve koyu yeşil sebzeler, yeşil çay, bitki çayı ve fındık, ceviz gibi yiyecekler tüketerek de beyninizi geliştirmeniz mümkün. Zekalı bir insan olmak için doğru, sağlıklı ve yeterli bir beslenme şart.

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al