Daha Kullanışlı Bir Eve Sahip Olmak Sanıldığından Daha Kolay!

Daha Kullanışlı Bir Eve Sahip Olmak Sanıldığından Daha Kolay!

Neredeyse hepimiz evimizin çok kullanışlı olmadığını düşünürüz. Çoğu zaman gerekli zannettiğimiz ama sadece günün modası olan ve ileride yeni eşyalarımızla kombine edemeyeceğimiz fazlalıklar evimizi kullanışsız hale getirebilir. Minimalist akımlar ile son yıllarda daha kompakt, fazla yer kaplamayan, aynı eşyayı birçok amaçla kullanabileceğimiz türde objeler hayatımıza girdi. Ağır koltuklar, masif ahşap sehpalar ve bunun gibi portatif […]

Neredeyse hepimiz evimizin çok kullanışlı olmadığını düşünürüz. Çoğu zaman gerekli zannettiğimiz ama sadece günün modası olan ve ileride yeni eşyalarımızla kombine edemeyeceğimiz fazlalıklar evimizi kullanışsız hale getirebilir.

Minimalist akımlar ile son yıllarda daha kompakt, fazla yer kaplamayan, aynı eşyayı birçok amaçla kullanabileceğimiz türde objeler hayatımıza girdi. Ağır koltuklar, masif ahşap sehpalar ve bunun gibi portatif ergonomik olmayan birçok eşya kullanılamaz hale gelebiliyor.

Evimizi Daha Kullanışlı Bir Haline Nasıl Getirebiliriz?

Evimiz bizim ömrümüzü geçirdiğimiz gerek mutlu, gerek huzurlu, gerekse hüzünlü anlarımızı yaşadığımız yerdir. Bu sebepledir ki yapacağımız her harcama ve yenilik bizim hayatımızı kolaylaştıracak şekilde olmalıdır.

Yatak odamız kendimizi rahat hissedeceğimiz renklerden oluşmalı, odanızda huzur bulmalısınız. Pembe, yeşil, beyaz gibi sadeliği yansıtan renkler kullanılmalıdır. Ortopedik bir yatak hafif malzemelerden oluşan bir gardırop, sıkıldığınızda yerini değiştirebilmenize olanak tanır. Aynalar yatak odasının daha fazla ışık almasını sağlar. Neredeyse zamanımızın çoğunu salonumuzda geçirmekteyiz.

Eğer küçük çocuklarımız varsa veya sakar biriyseniz koltuklarınızın üzerine dökülebilecek sıvılar ve yiyecekler için silinebilir özel kumaşlardan üretilmesi bize konfor sağlayabilir. Televizyon paneli oturduğumuz koltukla aynı yükseklikte olması bizim bel boyun hastalıkları gibi rahatsızlıkları yaşamamamız için bir gerekliliktir. Yer döşemesinde seramik veya taş kullanılması evin izolasyonu açısından yanlıştır. Ahşap parkeler sıcak tutar, kullanışlıdır, ısıyı absorbe eder.

Çok eşya gözü yorar, daha az ve sade eşyalar hem temizlik açısından hem de kullanış açısından da daha faydalı olacaktır. Mutfak, bizim yaşamımızı devam ettirmek için yemekler pişirdiğimiz ve vakit geçirdiğimiz yerdir.

Duman ve koku için davlumbaz, ıslak zeminlere uygun bir yer döşemesi, iyi ışıklandırma mutfağımızın daha kullanışlı olmasını sağlar. Özellikle güney veya çok güneş alan evlerde balkonlarda mutlaka bir şemsiye ya da tente bulunmalıdır. Zemini dışarıdan gelen tozları tutmayan seramik gibi, ıslak yüzeylere uygun bir seçim yapılmalıdır. Hoş sohbetler edeceğiniz, yemekler yiyeceğiniz, belki bir hamak ile dinleneceğiniz bir bölümün salonunuzdan farkı yoktur.

Daha kullanışlı bir ev herkesin hayalidir. Sadece doğru yerde doğru objeler ile hayatınızı çok daha mutlu, konforlu hale getirmeniz mümkün.

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor