Cüneyt Arkın Hastaneye Kaldırıldı

Cüneyt Arkın Hastaneye Kaldırıldı

Yeşilçamın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, dün Silivri’de bulunan yazlığında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Cüneyt Arkın Son Dakika

Yeşilçamın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, dün Silivri’de bulunan yazlığında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Koah hastası olan sanatçı solunum yetmezliği ile götürüldüğü hastanede tedavi altına alındı.

Cüneyt Arkın’ın sağlık durumu hakkında bilgi veren hastane sahibi milletvekili Dr. Hayati Arkaz ”24 saatte beklemediğim şekilde tedavisinde düzelme oldu. Büyük ihtimalle birkaç gün içinde servise alacağız.”dedi.

Yeşilçamın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, dün Silivri’de bulunan yazlığında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Özel bir hastanede tedavisi yapılan usta oyuncunun sağlık durumu ile ilgili bilgiyi hastane sahibi verdi. Cüneyt Arkın’ın sağlık durumunu iyiye gittiğini belirten milletvekili Dr. Hayati Arkaz ”Cüneyt Bey, 16.00 civarı geldi. Şuuru kapalıydı. Koah hastası Cüneyt Bey. Hem kalp hem akciğer yetersizliği var. İlk müdahalenin ardından yoğun bakıma alındı. Şu an yoğun bakımda devam ediyoruz tedavisine. Düne göre daha iyi. Bugün saat 10.00 gibi konuştuk, elimi sıktı. Büyük ihtimalle birkaç gün içinde normal servise alacağız.

24 saatte beklemediğim şekilde tedavisinde düzelme oldu. İyiye gidiyor durumu. Hem kalpte, hem akciğerde sıkıntı var, ne olacağı belli olmaz ama ciddi bir şekilde tedavi ediliyor. Sağlık durumu iyiye gidiyor, elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.


Cüneyt Arkın Son Dakika Hayranlarını Sevindiren Haber

Cüneyt Arkın’ın sağlık durumuna ilişkin bilgi veren hastane sahibi Dr. Hayati Arkaz, “Geldiğinde şuuru kapalıydı, İlk müdahalenin ardından yoğun bakıma alındı. Hem kalp hem akciğer yetersizliği var” dedi. Arkın’ın oğlu Murat Arkın ise sağlık durumu hakkında, “Endişelenecek bir durum yok” ifadelerini kullandı.


Cüneyt Arkın Kimdir?

Cüneyt Arkın kimdir?

Gerçek adıyla Fahrettin Cüreklibatır 8 Eylül 1937’de Eskişehir’de dünyaya geldi. Babası kurtulmuş savaşına katılmış Hacı Yakup Cüreklibatur’dur. Lise’yi Eskişehir Atatürk lisesinde bitiren oyuncu, 1961 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

İlk evliliğini 1964 yılında kendisi gibi doktor olan Güler Mocan ile gerçekleşti. 1966 yılında kızları Filiz dünyaya geldi. 1968 yılında boşandı ve Işıl Cüreklibatur ile evlendi. Bu evlilikte Kaan ve Murat adında 2 çocukları dünyaya geldi. Kızı bir şirkette genel müdürlük yapan usta oyuncunu oğlu Murat’ta dizilerde oyunculuk yapmaktadır. Bir dönem alkol tedavisi görmüş usta oyuncu alkol ve uyuşturucu geçliğin sorunları konulu sayısız konferans vermiştir.

Cüneyt Arkın 2002 Genel Seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Eskişehir milletvekili adayı olması için Mesut Yılmaz tarafından teklif götürüldü. Sonraki yıllarda ise İşçi Partisi adına düzenlenen ve bir grup bilim adamı, aydın ve sanatçının katıldığı “İşçi Partisi Hükümeti’nde Göreve Hazırız” kampanyasına katılarak, yeniden siyaset sahnesinde adını duyurdu.

At binme ve kartete sporunda oldukça profesyoneldir. 2009 yılında omurgasında sinir sıkışmasından dolayı yaklaşık 3 ay hastanede kalarak tedavi görmüştür.


Cüneyt Arkın’ın Başrol Oynadığı Sevilen Filmleri

Gurbet Kuşları

Altın portakal film şenliğinde en iyi film seçilen, yönetmeni Halit Refig ‘e de en iyi yönetmen ödülünü kazandıran film olmuştur. Film kahramanmaraştan göç ederek İstanbul’a gelen ve burayı fethetmek arzusuyla yanıp tutuşan dört çocuklu Bakırcıoğlu  ailesinin dramını anlatmaktadır. Turgut Özankman ‘ın ocak adlı tyatro  oyunundan (1962) adlı romanından esinlenen ve senaryosunu Halit Refiğ ile Orhan Kemal ‘in oluşturduğu, Türk sinema tarihindeki nitelikli göç filmlerinden Gurbet kuşlarında ilk kez kamera karşısına çıkar  Cüneyt Arkın.

Gözleri Ömre Bedel

Gözleri Ömre Bedel

Bu film Cüneyt Arkını  romantik karakterle, jön olarak karşımıza çıktığı döneme ait filmlerden. Cüneyt Arkın’ı şöhrete taşıyan, Türkan Şoray’ın  etkileyici güzelliği ile her sahneyi  doldurmuştur. Müzikleri ile de hafızalara kazınmış  unutulmayan siyah beyaz aşklarından dır. Cüneyt Arkın TV programında eski rol arkadaşı için ‘Gözleri göz değil gözistan. ey, ey Türkan sultan’ dedikten sonra .Sana aşkım kadar sinemaya da aşıktım. İkisi bir araya gelince şaşırıyordum. Biz aşkı oynamadık, var ettik. Türkan’ın çocuksu masumiyetine hayran olurdum’ diyen usta aktör filminin çekildiğinde dizlerinin titrediği anlatılmaktadır.

Malkoçoğlu  Serisi

Malkoçoğlu

Cüneyt Arkın’ın tarihi avantürlere başladığı ilk filmlerden olan Malkoçoğlu  bir çizgi roman uyarlamasıdır. Her ne kadar malkoçoğlu ailesi tarihte yaşamış bir akıncı boyu olsa da, sinemaya aktarımı Ayhan Başoglu’nun  yazdığı çizgi romanıdır. 1966 da çekilen bir film’le beraber Cüneyt Arkınlı toplam 6 tane Malkoçoglu çekilmiştir. Çekilen bu 6  filmi birbirinden ayıran tek neden ilk üç film’in siyah beyaz olmasındandır.

Cüneyt Arkın’ın tarihi avantürlerinden alışık olduğumuz şekilde, Malkoçoğlu yine Hristiyanları tir tir titreten, Osmanlının bekasını sonuna kadar savunan bir akıncı beyidir.

 

 

 

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Çiğdem Yıldız Çiğdem Yıldız Mobilya ve Mağaza Aksesuarları üzerine araştırmacı kişiliğe sahip meraklı Melahat Ablanız.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli