Çörek Otu Yağının Cilt Lekelerine Olan Faydaları

Çörek Otu Yağının Cilt Lekelerine Olan Faydaları

Çörek Otu Yağının Cilt Lekelerine Olan Faydaları Son birkaç yıldır çörek otu en çok kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Hâlbuki çörek otu binlerce yıllar öncesinden beridir dünya genelinde birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bitkisel ve doğal olan bir üründür. Çörek otunun içerinde bulunan vitamin ve minareler bu bitkiyi bu kadar değerli yapmaktadır. Özellikle cilt lekelerine […]

Çörek Otu Yağının Cilt Lekelerine Olan Faydaları

Son birkaç yıldır çörek otu en çok kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Hâlbuki çörek otu binlerce yıllar öncesinden beridir dünya genelinde birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bitkisel ve doğal olan bir üründür. Çörek otunun içerinde bulunan vitamin ve minareler bu bitkiyi bu kadar değerli yapmaktadır.

Özellikle cilt lekelerine ve cilde sağladığı faydalarda duyulunca en çok tercih edilen bitkisel ürün halini almıştır. Çörek otu birkaç farklı formda tüketilip kullanılmaktadır. Çörek otunun kullanıldığı formalar; çörek otu tohumu, çörek otu yağı, çörek otu kremi, çörek otu kapsülü gibi değişken ve farklı hacimli hallere getirilmiştir.

Çörek Çörekotu Yağını İçeriğinde Neler Vardır

Çörek otu yağı kullanım kolaylığı sağlaması açısından en çok kullanılan bitkisel üründür. Ancak bu mucizevî yağın içeriğinde neler olduğu ve neden bu kadar etki gibi merak edilmektedir. Bu nedenle çörek otu yağının içeriğinde olanlar nedir dedik ve sizin için araştırarak sonraki paragraf da açıkladık.

Çörek otu aktif madde olarak bilinmekte olan thymoquinon, uçma özelliği olmayan yağlardan ve nigellon içeriklidir. Ayrıca bunların haricinde, palmitik asit, oleic asit, linoelik asit, sodyum, kalsiyum, potasyum, çinko, magnezyum, demir, fosfor, bakır ve selenyum, A- B- C vitamini içermektedir. Bu vitamin ve minareleri içerdiği için çörek otu ile tedavi edilen birçok hastalık sonuç olumlu sonuç vermiştir.

Çörek otu yağının cilde olan genel faydaları

Doğal ve bitsel olan çörek otu her hali ile evlerde bulunması gereken doğal bir üründür. Çünkü çörek otunun faydaları tek bir rahatsızlığa değil birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. İşte çörek otunun genel olarak diğer faydaları;

  • Cilt lekelerini, doğum izlerini, sivilce lekelerini yok eder,
  • Cilt üzerinde biriken ölü derilerin atılmasını sağlayım yeni hücrelerin canlanmasına yardımcı olur,
  • Cilt üzerindeki mantar ve egzama gibi tahriş eden rahatsızlıkların iyileşmesini sağlar,
  • Cildin gerginleşmesini ve sıkılaşmasında yardımcıdır.
  • Cilt sarkmalarında olumlu yönde etkilidir,
  • Cildin zararlı dış etkenlere karşı daha dirençli olmasını mümkün kılar,
  • Cildin daha pürüzsüz, parlak, sağlıklı ve canlı durmasında yardımcıdır.

 

 

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor