Çocukların ebeveynleriyle yatmaları ne kadar doğru ?

Çocukların ebeveynleriyle yatmaları ne kadar doğru ?

Çocukları, daha yeni doğmuş bebekleri , bazı geceler  yatırmak o kadar zor olur ki  anne ve  babalar , çareyi beraber uykuya dalmaları için yanlarına alıp yatırmakla bulur. bir süre sonra artık  bir alışkanlık haline gelip  büyük bir sorun haline geliyor. Çocukların anne babayla yatma isteği , bir süre sonra  bağımlılığa dönüştüğünden , çocukları ayrı yatağa […]

Çocukları, daha yeni doğmuş bebekleri , bazı geceler  yatırmak o kadar zor olur ki  anne ve  babalar , çareyi beraber uykuya dalmaları için yanlarına alıp yatırmakla bulur. bir süre sonra artık  bir alışkanlık haline gelip  büyük bir sorun haline geliyor. Çocukların anne babayla yatma isteği , bir süre sonra  bağımlılığa dönüştüğünden , çocukları ayrı yatağa yatırmak çoğu zaman güç olabiliyor . Bu böyle olunca da çocuklar ileriki dönemler için ruhsal  bir tehdit altına girerken , anne babalar için de uyku problemi ve psikolojik sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Anne babasıyla birlikte uyuyan çoğu çocuk ta  3,4 lü yaşlarda korkulu ,kabuslu rüyalar görme , sıçrayarak uyanmalar ve gece ağlamaları  baş gösteriyor.genellikle gece sizinle daha güvenli hissedeceği için yanınızda uyumak isteyecektir.Fakat ; onu yatağına götürmeli ve uyuyana kadar yanında kalıp onu sakinleştirmelisiniz.

Çocuğunuzu ayrı odasında uyumaya alıştırmak için ; kadin.info sitesi  ailesi olarak sizler için araştırdığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz. Onun ruhsal gelişim , cinsel ve genel kişiliği düzgün olarak büyüyen  bir çocuk olarak büyümesini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzu ayrı odada yatırmaya alıştırmak için izleyeceğiniz yollar ;

  • Bebeklikten itibaren ayrı odada yatırmaya çalışın.
  • Bebeklikte emzirdikten sonra mutlaka tekrar  yatağına yatırmalısınız.
  • Gece uyurken korkmaması ve sizi yanına istememesi için odayı gece lambasıyla aydınlatın .
  • Odasının kapısını tam kapatmak yerine ,  hafif aralık bırakarak onun sesini duyabileceğinizi anlamasını , her an yanına gidebileceğiniz hissini vererek güvende uyumasını sağlayabilirsiniz.böylelikle daha huzurlu bir uyku uyuyacaktır .
  • Odasını seveceği şekilde dizayn edin , onun sevdiği oyuncaklar objeler yerleştirin .
  • Çocuğunuzla aynı anda uyumak yerine onu daha önce uyutmalısınız. Böylelikle uykuya dalana kadar sizin sesinizle kendini  güvende hissedecektir.

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al