Çocuklarda yüksek ateşi düşürmenin doğal yöntemleri

Çocuklarda yüksek ateşi düşürmenin doğal yöntemleri

Çocuklarda yüksek ateşi düşürmenin doğal yöntemleri Yüksek ateş büyüklerde olduğu kadar çocuklarda da oldukça zararlıdır. Özellikle bebeklerde ve çocuklarda yükselen ateş kötü sonuçları da beraberinde getirebilir. Çocuk hastalıklarının pek çoğu yüksek ateş ile ortaya çıkmaktadır. Vücut sıcaklığı ortalama 37,5°C dır. Bu sıcaklığın Üzerine çıkması vücut ısısını tehlikeli olabilir. Özellikle vücutta bir enfeksiyon durumu söz konusu […]

Çocuklarda yüksek ateşi düşürmenin doğal yöntemleri

Yüksek ateş büyüklerde olduğu kadar çocuklarda da oldukça zararlıdır. Özellikle bebeklerde ve çocuklarda yükselen ateş kötü sonuçları da beraberinde getirebilir. Çocuk hastalıklarının pek çoğu yüksek ateş ile ortaya çıkmaktadır. Vücut sıcaklığı ortalama 37,5°C dır. Bu sıcaklığın Üzerine çıkması vücut ısısını tehlikeli olabilir. Özellikle vücutta bir enfeksiyon durumu söz konusu ise ateş yükselmesi de sıklıkla görülmektedir. Yükselen ateşi düşürmek oldukça önemlidir. Yükselen ateş düşürülmez ise beraberinde daha kötü sonuçlar doğurabilir. Yükselen ateşi düşürmek içinsek çok ilaç bulunmaktadır. Fakat vücuda kimyasal almadan önce doğal yöntemler ile de yükselen ateş düşürülebilir. Yüksek ateşi düşürmek için uygulanan yöntem neden bazıları şunlardır.

Baby ailing and lying measuring electric thermometer

• Ilık su ile duş: yükselen ateşi düşürmek için uygulanan yöntemlerin başında gelmektedir. Fakat duş alırken suyu sıcaklığının ılık olmasına dikkat edilmelidir. Eğer sıcak suyla duşumuzu alırsanız ateşini düşmek yerine daha da yükselebilir. Balık suyla duş aldıktan sonra vücudunuzu güzelce kurul ayıp ateşin izin düşmesini bekleyebilirsiniz.

• Soğuk kompleks: Özellikle ayak ve el dileklerinize soğuk kompleks uygulayarak ateşini düşürebilirsiniz. Bir havlu alarak havluyu öncelikle soğuk suya tutun. Daha sonra birlikler başta olmak üzere el ayak ve kasıklarına bu soğuk havluyu koyun. Havlu kurudukça havluyu değiştirebilirsiniz.

• Sirke: Uygulama şekli soğuk komplekse benzemektedir. Bir kabının içerisine eşit miktarda sirke ve su koyarak karıştırın. Daha sonra karıştırdığınız sirkeli karışıma bir bez batırın. Sirkeli bezi alın ve bileklere uygulayarak bizim kurumasını bekleyin. Sirke yüksek ateşi düşürecektir.

• Sarımsak: sarımsak başlı başına doğal bir antibiyotiktir. Ateş düşür nedense pek çok hastalığın tedavisinde de sarımsaktan yardım alınmaktadır. Yükselen ateşi sarımsak ile düşürmek için öncelikle Bir diş sarımsağı soyarak Bir su bardağı sıcak suyun içerisinde koyun. Bu sıcak suyun içerisinde sarımsağın demlenmesi gerekmektedir. Sarımsak demlendikten sonra bardak içerisindeki suyu süzerek su ılık bir hal aldıktan sonra suyu çay gibi tüketebilirsiniz.

• Zencefil: hem boğaz arasında hem de yükselen ateşte başvurulan yöntemlerden bir tanesi de zencefildir.2 santim kadar zencefil kökünü rendeledikten sonra bir bardak sıcak suyun içerisinde zencefili demleyiniz. Demlenen karışımı süzdükten sonra çay gibi içerek ateşinizi düşünebilirsiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al