Çocuk Gelişimi Üstüne Yazılmış 10 Harika Kitap

Çocuk Gelişimi Üstüne Yazılmış 10 Harika Kitap

Çocukları Dünya’nın müthiş kurtarıcıları olarak görürüz ve onların güzel şekilde yetişmesi için kişiliklerinin analiz edilerek onlara yaklaşılması gerekmektedir. Bu noktada sadece çocuk eğitmenleri için değil özellikle anne ve babalar için tavsiye etmeyi uygun bulduğumuz aşağıda ki kitapları sizler için derledik. Çocuk Gelişimi üstüne yazılmış 10 harika kitap size bu konuda çocuk ve ebeveynlere yardımcı olacaktır. 1-Çocuklar […]

Çocukları Dünya’nın müthiş kurtarıcıları olarak görürüz ve onların güzel şekilde yetişmesi için kişiliklerinin analiz edilerek onlara yaklaşılması gerekmektedir.

Bu noktada sadece çocuk eğitmenleri için değil özellikle anne ve babalar için tavsiye etmeyi uygun bulduğumuz aşağıda ki kitapları sizler için derledik.

Çocuk Gelişimi üstüne yazılmış 10 harika kitap size bu konuda çocuk ve ebeveynlere yardımcı olacaktır.

Beş Sevgi Dili Çocuk Kitabı
Beş Sevgi Dili Çocuk Kitabı

1-Çocuklar İçin 5 Sevgi Dili- Gary Chapman & Dr. Ross Campbell

Çocuk eğitiminin en önemli kavramlarından biri olan sevgi konusu üzerinde betimlemelerde bulunan bir eserdir.

Anne ve babanın çocuğa olan sevgisini doğrudan yansıtması gerektiğini ifade eden bir kitaptır.

Kucağa alınarak sevilen çocuğun duygusal hayatının daha farklı ve sağlıklı olacağını belirterek dokunma duygusunun önemini hissettiriyor. Mutlaka okunması kadın sitemizin editörleri tarafından önemli derecede tavsiye edilmektedir.

 

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver
Beni duyuyor musun Kitap
Beni duyuyor musun Kitap

2-Gerçekten Beni Duyuyor Musun? –Leyla Navaro

Kitap anne baba çocuk ilişkilerinde çeşitli sorunlara üzerinde çözümlere yer vermektedir. Çocuk gelişimi üzerine yazılmış en etkili ve başarılı kitaplar arasında yerini alır. Anne ve babaların baş ucunda bulundurması gereken bir kaynak. Kitap içerisinde bulunan karikatürler ve yaşam öyküleri bizlerden birer parça taşıyor.

“Sevdiklerinizi gerçekten duyun, Kendinizi daha içtenlikle duyurun.”

 

cocuk-psikollojisi3-Çocuk Psikolojisi –Prof. Dr. Haluk Yavuzer

Çocukların tüm gelişim evrelerini inceleyerek çocukların gereksinimlerinin zamanında ve yeterli ölçüde karşılanmasını sağlamak amacıyla yazılmış bir eserdir.

Uyum ve Davranış bozuklukları üzerinde durarak problemlerin nasıl çözülmesi gerektiği yönünde ipuçları veriyor. Kitapta, büyüme ve olgunluk evleriyle, çevresel faktörlerin birey gelişimine olan etkisi ele alınmış, çocukla, aile, okul ve oyun çevresinde bulunan toplumun diğer üyeleri arasındaki duygusal ve sosyal iletişim incelenmiştir.


4-Çocuklar Büyükler Ve Tavşanlar-Erdal Atabek

Gelişen ve değişen dünyada çocuklara olan tutumun hala değişmediğin anlatan bir kitaptır. Geleneksel davranışlardan ve kalıplardan çıkmanın gerekliliği konusunda yol gösterici bir eserdir.

5-Ben Nesli-Jean M. Twenge

Günümüzün gençlerini çok iddialı aşırı öz güvenli ve bir o kadar sabırsız ve depresif olduğunu yazan bir kitaptır. İnsan yaşadığı çağa babasına benzediğinden daha çok benzediği teması vurgulanır.

Çocuğunuzu Yanlış Eğitiliyorsunuz
Çocuğunuzu Yanlış Eğitiliyorsunuz

6-Çocuğunuzu Yanlış Eğitiyorsunuz-Christian Salzman

Çocuklardaki en büyük hataların ve eksikliklerin anne ve babasından kaynaklandığı vurgulanmaktadır. Çocukların terbiyesindeki eksiklikleri ebeveynlerin yaptığı hatalardan kaynaklandığını belirtmektedir.

Bu kitap, hatayı hep dışarda arayan anne-babalara kendi kendilerini tahlil etme imkanı verecek. Ve bu kitabı okuyan her ebeveyn, çocuklarla ilgili herkes, çocuk psikolojisi alanında daha geniş bilgi sahibi olduğunu fark edeceksiniz.


 

Ergenlik Psikolojisi
Ergenlik Psikolojisi

7-Ergenlik Psikolojisi-Prof. Dr. Adnan Kulaksızoğlu

Ülkemizdeki orta ve lise dengi okullardaki çocukların psikolojisindeki ve gelişimindeki farklı noktalar belirtilmek amacıyla yazılmış kitaptır.

Türkiye’de ergenler üzerinde yapılan araştırmalar sonucu oluşturulmuştur.

Türkiye’de ergenler üzerine yapılmış araştırmalar sonucu ortaya çıkan bulgularla desteklenen bu kitap olarak karşımıza çıkmaktadır.

 


Küçük Ağacın Eğitimi
Küçük Ağacın Eğitimi

8-Küçük Ağacın Eğitimi-Forrest Carter

Küçük bir ağacın yetiştirilmesi örnek gösterilerek, ağacı bir çocuğa benzeterek betimleme yapılmaktadır. Bir çocuğun nasıl hissettiğini çok iyi anlatan bir kitaptır.

Küçük Ağaç’ın Eğitimi ile yaşamı okumanın ve okuyarak yaşamanın keyfini çıkaracaksınız. Öner Yağcıİnsani duyarlılığın görkemli direnişi. Küçük Ağaç’ın Eğitimi, insana kendisiyle, çevresiyle ve bütün evrenle dost ve barışık olmayı öğreten bir hayat hikayesi..

 

 


9-Çalışan Anne ve Çocuk-Prof.Dr. Binnur Yeşil yaprak

Çalışmanın iyi bir anne olmaya engel olmadığını tam tersi ev hanımı olan annelerin çocukları üzerinde daha fazla baskı ve otorite kurduğunu anlatan bir kitaptır.

10-Çocuğunuz Sizden Ne Bekliyor-Şule Yazgan & Prof. Dr. Yankı Yazgan

Çocukların doğumundan 7 yaşına kadar olan sürecin incelenerek kitap haline getirilmiş halidir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al