Çocuğunuz için Sigarayı Bırakın

Çocuğunuz için Sigarayı Bırakın

Her geçen gün kullanımı artan sigaranın sağlığımıza,yanımızdakilere ve en önemlisi yavrularımıza verdiği zararları bilmeyen yok. Uzun vadede bize verdiği hasarları görmezden geliyor ve bir türlü bırakmaya yanaşmıyoruz. Oysaki hamilelik döneminden başlayarak bebeğinize bir çok zararları vardır. Hamileyken anne karnında sizden nasıl zarar gördüğüne bir baksanız elinizi bile sürmekten korkarsınız. Öncelikle erken doğumlara sebebiyet vermektedir,Anne karnında […]

Her geçen gün kullanımı artan sigaranın sağlığımıza,yanımızdakilere ve en önemlisi yavrularımıza verdiği zararları bilmeyen yok. Uzun vadede bize verdiği hasarları görmezden geliyor ve bir türlü bırakmaya yanaşmıyoruz. Oysaki hamilelik döneminden başlayarak bebeğinize bir çok zararları vardır.

Hamileyken anne karnında sizden nasıl zarar gördüğüne bir baksanız elinizi bile sürmekten korkarsınız.
Öncelikle erken doğumlara sebebiyet vermektedir,Anne karnında bebeğe giden besinleri ve oksijeni azalttığı için bebeğinizin gelişimini geri olmasına neden olacaktır.

Doğum sonrası bebekte solunum sıkıntısına sebep olmaktadır. Loğusalık döneminde sütün azalmasına ve besin değerinin düşmesine sebep olacaktır. Bebeğin anne rahminde ani ölümlerine sebep olmaktadır.
Anne karnında gördüğü zararların yanı sıra dünyaya geldikten sonrada zararları devam etmektedir,sağlıksız bir nesil bebeklikten başlamaktadır.

Sigara dumanına maruz kalan bebeklerde, solunum yolu enfeksiyonları ve alerjik rahatsızlıklar sıklaşmaya başlar. Akciğer kanseri ve kalp rahatsızlıkları baş göstermektedir.Sigara dumanına fazla maruz kaldığında ani bebek ölümleri gerçekleşmektedir.

Bu sebeple anne ve babaların sigara kullanırken daha dikkatli olması ve uzun vadeli düşünmeleri gerekmektedir.Sadece kendilerini değil gelecekteki nesillerini de tehlikeye atmaktadırlar.

Bu sebepten en kısa zaman da sigaradan uzaklaşmanın çarelerini, yöntem ve yollarını bulmalılar kendinize hobiler edine bilirsiniz, kendinizi oyalayacak baksa şeyler bulabilirsiniz, çevreniz den yardım isteye bilirsiniz, sigarayı çağrıştıracak her şey den uzak durmak size bırakmanın yollarından birkaç tanesi olabilir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al