Cilt Kuruluğuna Karşı Önlemler

Cilt Kuruluğuna Karşı Önlemler

Özellikle kış aylarında artık gösteren cilt kuruluğu her yaş grubunda kadınlarda görülebilir.Cilt kuruluğu hemen hemen her mevsim görülebilir.Cilt kuruluğu için çoğu kez doktora başvurmaya gerek kalmaz. Aşağıda sizinle paylaşacağımız pratik öneriler ile cilt kuruluğuna çözüm bulabilirsiniz. 1. Cilt kuruluğuna neden olan en büyük etken soğuk havadır.Soğuktan etkilenen en önemli bölgeniz ellerinizdir.Soğuk havalarda ellerinizi soğuktan korumanız […]

Özellikle kış aylarında artık gösteren cilt kuruluğu her yaş grubunda kadınlarda görülebilir.Cilt kuruluğu hemen hemen her mevsim görülebilir.Cilt kuruluğu için çoğu kez doktora başvurmaya gerek kalmaz.

Aşağıda sizinle paylaşacağımız pratik öneriler ile cilt kuruluğuna çözüm bulabilirsiniz.

1. Cilt kuruluğuna neden olan en büyük etken soğuk havadır.Soğuktan etkilenen en önemli bölgeniz ellerinizdir.Soğuk havalarda ellerinizi soğuktan korumanız gerekir.En basit önlem eldiven kullanmaktır.

2. Özellikle kış ayında banyo yaparken,suyun altında fazla kalmanız cildinizi gerer ve kurumaya neden olur.Duş sürenizi ve duş sıklığınızı azaltmaya çalışınız.

3. Duş sırasında veya günlük olarak el ve yüzünüzü yıkarken nem oranı yüksek  yağlı olan sabunları tercih edin.

4. Çalışma ortamlarınızı ve evinizi nemlendiriniz.Kuru hava cilt kuruluğuna neden olan diğer bir faktördür.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

5. Dar giysiler giymekten kaçının.Dar kıyafetler cildinizin nemini emerek kurumasına neden olur.

6. Bazı kimyasallar cildinizin kurumasına yol açmaktadır. Bu yüzden günlük hayaınızda,temizlik için kullandığınız,kimyasal içerikli temizleyicilerden cildinizi korumalısınız.Temizlik eldiveni kullanabilirsiniz.

7. Beslenmenize dikkat edin. Bolca su tüketmeyi ihmal etmeyin.Su vücudun,dolayısıyla cildinizin en önemli nem kaynağıdır.

8. En önemlisi cildinize uygun günlük nemlendirici kremler kullanmaya özen gösterin.Cildiniz içten olduğu kadar dışarıdan da nemlendirilmeye ihtiyaç duyar.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
cilt kuruluğu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al