Cildinizi gençleştirmek için bitkisel yöntemler

Cildinizi gençleştirmek için bitkisel yöntemler

Cildinizi gençleştirmek için bitkisel yöntemler Yaşlanmak her insanın başına gelebilecek bir olaydır. Bizler istemesek de hepimiz bir gün yaşlanacağız. Tabi yaşlanırken vücudumuzda da Bir takım değişiklikler olacaktır. Bu değişikliklerin birçoğu göz ile görülmektedir. Özellik ne cilt üzerindeki değişiklikler gözle görülürken kişileri de yaşlandığı için üzebilir. Cilt üzerinde ki kırışıklıklar kişileri aynaya baktıkça üzebilir. Yaşlanma karşıtı […]

Cildinizi gençleştirmek için bitkisel yöntemler

Yaşlanmak her insanın başına gelebilecek bir olaydır. Bizler istemesek de hepimiz bir gün yaşlanacağız. Tabi yaşlanırken vücudumuzda da Bir takım değişiklikler olacaktır. Bu değişikliklerin birçoğu göz ile görülmektedir. Özellik ne cilt üzerindeki değişiklikler gözle görülürken kişileri de yaşlandığı için üzebilir. Cilt üzerinde ki kırışıklıklar kişileri aynaya baktıkça üzebilir. Yaşlanma karşıtı piyasada pek çok kremler bulunmaktadır. Bu kremler hem kimyasal olup hem de oldukça pahalı fiyatlara satılmaktadır. Fakat bu kremleri almadan da cilt üzerindeki yaşlanma belirtilerinin üstesinden gelinebilir. Bitkiler pek çok hastalık ve pek çok derde deva olmaktadırlar. Yaşlanma belirtileri ne de bitkiler ile müdahale edilebilir. Cildinizin yaşlanmasını önleyecek bitkilerden bahsedeceğiniz.

  • Aloe Vera: Her derdin devası bitkilerden bir tanesidir. Aloe Vera İkisinin yapraklarının içerisinden bir ecel çıkmaktadır. Çıkan bu jel bütün bitkisel bakım ürünlerinin de hammaddesi sayılabilir. Satın aldığımız hemen hemen bütün ürünlerin içerisinde aloe vera bulunmaktadır. Özellikle cildi nemlendirmek için kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Nemlendirme din yanı sıra saça ve cilt üzerinde oluşmuş olan yanıkların ve lekelerin de tedavisinde kullanılmaktadır. Aloe verayı cildinize sürerek masaj yaptığınızda üzerinde bulunan ölü hücrelerden de cildinizi arındırabilirsiniz. Aloe vera tam anlamı ile doğal bir ilaçtır. Her derdin devası bu bitkiyi evinizden eksik etmeyiniz.
  • Papatya: cilt için doğal antibiyotik özelliği taşıyan bir bitkidir. Cilt üzerinde oluşmuş olan kaşıntı döküntü gibi hastalıkların da tedavisinde kullanılmaktadır. Yenileyici özelliği de bulunan bu bitki yüzünüzde oluşmuş olan ince çizgileri uygulayabilirsiniz. Kapattık kaynatıp suyunu aldıktan sonra papatya suyunu bir pamuk yardımı ile tonik şeklinde cildinize uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak papatya suyunu cildinize uyguladığınız takdirde gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Kara kafes otu: Cilt yenilenmesinde kullanılan bitkilerden bir tanesidir. Karakafes otu cilt üzerinde meydana gelen yaşlanma belirtileri ne gidermek için kullanılır. Karakafes otu içerisinde bulunan etken maddelerce üzerindeki kırışıklıkların azalmasını sağlamaktadır. Düzenli olarak kara kafes otunu kullanarak cilt kırışıklıklarınızı azaltabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor