Cildimizin Günlük Bakımı İçin Önemli Tavsiyeler

Cildimizin Günlük Bakımı İçin Önemli Tavsiyeler

Cildimizin Günlük Bakımı İçin Önemli Tavsiyeler konulu bu yazımızda önemli tavsiye ve bilgileri siz değerli ziyaretçilerimiz için paylaşıyoruz. 2017 Cilt Bakım Ürünleri ile ilgili bilgiler güncel olarak kadın sitemizde yayınlanmaya devam edecektir. Bizi takip etmeye devam ettiğiniz için teşekkürler. Günümüzde, gündelik yaşantımızda makyaj, cildimizi kusursuz gösterebilmek adına başvurduğumuz yöntemler arasında ilk sırada. Bu gerek hızlı […]

Cildimizin Günlük Bakımı İçin Önemli Tavsiyeler konulu bu yazımızda önemli tavsiye ve bilgileri siz değerli ziyaretçilerimiz için paylaşıyoruz.

2017 Cilt Bakım Ürünleri ile ilgili bilgiler güncel olarak kadın sitemizde yayınlanmaya devam edecektir. Bizi takip etmeye devam ettiğiniz için teşekkürler.

Günümüzde, gündelik yaşantımızda makyaj, cildimizi kusursuz gösterebilmek adına başvurduğumuz yöntemler arasında ilk sırada. Bu gerek hızlı sonuç almamız, gerekse daha az uğraş gerektirmesi bakımından mantıklı bir sonuçmuş gibi görünüyor olsa da göz ardı etmemiz gereken bir şey var ki, türlü sebeplerden dolayı makyaj yapmayı bırakmak zorunda kalabiliriz.

Ancak cildimiz yaşamımızın sonuna dek bizimle beraber olacak. Dolayısıyla önceliğimiz cilt bakımımızı layıkıyla yapmak olmalı. Bu yazımda da sizlerle günlük cilt bakımı hakkında bilgilerimi paylaşacağım.

1-Nemlendirme

Bu konu özellikle yağlı cilde sahip olan insanlar tarafından önemsenmemekte ne yazık ki. Siz bu yazıyı okuyorsanız ve yağlı ciltli olup nemlendirme ihtiyacı hissetmiyorsanız, şuandan itibaren bir eczaneye koşup mümkünse dermokozmetik bir nemlendiriciye sahip olmanız gerektiğini bilin. Cilt tipiniz ne olursa olsun bunu yapın.

Nasıl ki vücudumuzun su ihtiyacını karşılayabilmek adına günde yaklaşık 2 litre su tüketmemiz gerekiyorsa, aynısı kremler aracılığıyla cildimiz için de geçerli. Dermokozmetik diyorum çünkü elbette %100 doğal içerikli olmasa da daha az kimyasal içerdiğini düşünüyoruz. Bu az da olsa içimizi rahatlatıyor. Sonuçta her gün kullanacağımız bir ürün olacak bu.

2-Temizleme

Bu konu da makyaj yapmayan bireyler tarafından gereksiz görülen bir nokta. Cildimizi kirleten tek unsur makyaj değil ne yazık ki. Zaman zaman kirli yerlere dokunup yüzümüze götürdüğümüz ellerimiz, açık havadaki kirlilik, ter ve benzeri şeyler de cildimizin kirlenmesine neden olabiliyor. Yani cilt temizliği yalnızca yetişkin kadınlar değil, bebeklikten yaşlılığa kadın erkek herkesin yapması gereken önemli bir olay.

Cildimizin Günlük Bakımı için önemli olan kısım hangi formdaki ürünü kullanmanız gerektiğini belirlemek. Buna da öncelikle cilt tipinizi belirleyerek karar verebilirsiniz.

3-Güneşten Koruma

Çoğumuzun yalnızca yazın hatta yalnızca tatil dönemindekiyle aklına gelen güneş koruyucu kremler, aslında yıl boyunca cilt bakım rutinimizin bir parçası olmalı. Güneşin zararlı ışınları cildimizin daha erken yaşlanmasına ve cildimizde güneş lekeleri oluşmasına sebep oluyor. Ve bunu yalnızca yazın yapmıyor. Cilt rengimiz ne olursa olsun yazın 50 Güneş Koruma Faktörü yani SPF içeren koruyucuları tercih etmemiz gerekirken, kışın bunu SPF 20 ye düşürebiliriz. Ancak asla ihmal etmemeliyiz.

4- Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresi cilt tipine, yorgunluğuna hatta genetik faktörlere göre çok net yorum yapılamayacak bir konu ancak, 25 yaşını geçen bireylerin hiç değilse mevsim değişimi ya da kışın düşük hava sıcaklıklarına bağlı olarak bir göz çevresi nemlendiricisi edinmesi gerekebilir. Bu nemlendiricilerin içerikleri, yoğunluğu, uygulanma sıklığı kesinlikle kişiden kişiye göre değişiklik gösterecektir. Bu konuda bir uzmana danışmanızı ve kesinlikle en az kimyasal içerikli kremi kullanmanızı tavsiye ederim.

 

5-Gece Bakımı

Gece bakımı da tıpkı göz çevresi bakımı gibi cildinizin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmelidir. Daha pürüzsüz daha neme doymuş daha pırıl pırıl bir cildim olsun, uyandığımda yanaklarımın üzerinde pamuklar yetişmiş olsun gibi gerçekleşmesi imkansız olan istekleriniz varsa ve bunun için cildinizin kaldıramayacağı yoğunlukla ürünler kullanıyorsanız, KULLANMAYIN!

Çoğu zaman günlük nemlendiricinizi gece yatarken de sürmeniz işinizi görebilir. Eğer yaşlanma belirtileri söz konusu ise yaşlanma karşıtı yoğun kremlere başvurabilirsiniz.

 

6- Tonik 

Cildi çok hassas veya gergin olmayan bireyler için olmazsa olmazlardan olmayan tonikler ya da termal sular, kullanıldığında ferahlamaya yardımcı olabiliyor. Aynı zamanda tonikleri cildimizdeki kir kalıntılarını temizlemek için kullanabiliyoruz. Zamanla gözenek sıkılaştırdığını vadetmesiyle çoğu kadının en pahalı olanı tercih etmesine sebep de oluyor. Ancak kozmetik marketlerden alınan her şey gibi toniklerin de istediği kadar temiz içeriğe sahip olduğu yazsın, zararlı maddeler barındırdığı bir gerçek. Bunun yerine evde gül suyu, maden suyu gibi doğal sıvılar kullanarak evde tonik hazırlayabilirsiniz.

Tüm bu önerilerden sonra söylemem gereken en önemli şey ise kendinizle barışmanız ve olması imkansız olan bir şeyi hedef haline getirmemeniz. Hayat ne yazık ki billboardlarda gördüğümüz makyaj mankenlerinin cildi gibi muhteşem değil.

Olmak zorunda da değil. Onların yüzüne yapılan photoshop size yapılsa emin olun siz daha muhteşem olursunuz. Ama nasılsa olmayacağım diye koy vermek de size yakışmaz. Elinizden gelenin en iyisini -her konuda- yapın ve sizin muhteşeminizi gerçekleştirmiş olun.

Cildimizin Günlük Bakımı ile ilgili sizler için hazırladığımız bu makaleyi faydalı buluyorsanız lütfen sosyal medya’da paylaşın.

Tüm güzellikler sizinle olsun. 

 

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor