Cesur Bakışlar ve Eyeliner Mucizesi

Cesur Bakışlar ve Eyeliner Mucizesi

 Hemen hemen makyaj yapmaya başlayan her bayanın başından başarısız bir eyeliner deneyimi geçmiştir. Kimimiz eyeliner sürmenin inceliklerine vakıf olmuşken kimimiz de küçük bir dikkatsizlikle yüzümüze gözümüze bulaşan bu eyeliner lekelerini çıkarmaktan, güzel bir bakış yakalama ümidiyle sürdüğümüz bu malzemeden soğuruz fakat artık ayna karşısında çıldırmanıza gerek yok. Çünkü eyeliner sürmenin de püf noktaları var. Eğer […]

 Hemen hemen makyaj yapmaya başlayan her bayanın başından başarısız bir eyeliner deneyimi geçmiştir. Kimimiz eyeliner sürmenin inceliklerine vakıf olmuşken kimimiz de küçük bir dikkatsizlikle yüzümüze gözümüze bulaşan bu eyeliner lekelerini çıkarmaktan, güzel bir bakış yakalama ümidiyle sürdüğümüz bu malzemeden soğuruz fakat artık ayna karşısında çıldırmanıza gerek yok. Çünkü eyeliner sürmenin de püf noktaları var. Eğer yazacaklarımı uygularsanız siz de dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz.

Öncelikle eyeliner sürmek istiyorsanız yapmanız gerek ilk şey göz kapaklarınızı germek olmalı, işaret ve orta parmağınız ile göz kapaklarınızı yanlardan tutarak hafifçe gererseniz hem göz kapağınızı, eyeliner süreceğiniz noktayı daha rahat görürsünüz hem de daha güzel bir çizgi oluşturabilirsiniz.

Göz kapağınızın kırışması eyeliner sürerken sizi zora sokabilir. Bir diğer püf noktaya gelecek olursak özellikle acemi eyeliner kullanıcılarının işine çok yarayabilir. Genellikle eyeliner sürerken çizgiyi en baştan başlatıp sona kadar çekeriz ancak elimiz alışına ve hoş bir bakış yakalayana kadar çizgiyi göz kapağınızın en yüksek noktasından yani göz kapağınızın ortasından başlatın. Eğer tecrübesizseniz daha ufak çizgiler yaparak eyeliner çekmeyi tamamlayın. Birden çizgiyi başlatıp sonuna kadar aralıksız çekmeyin.

Ortadan başlayarak eyelinerınızı sağa, kirpik bitimine doğru çekin, yine küçük çizgiler halinde kirpik dibinden kuyruğunuzu oluşturabilirsiniz. Kuyruğu oluşturduktan sonra biraz daha kalınlaştırıp ortadan başladığınız eyeliner çizgisi ile birleştirebilirsiniz.Daha sonra içe doğru geri dönerek, göz pınarına doğru, kalan kısmı ufak çizgiler halinde tamamlayın. Eğer eyelinerınızın bitmesini istediğiniz yeri iki göz kapağınızda da işaretlerseniz eşit uzunlukta kuyruklar da elde edebilirsiniz. İsterseniz çizgileri aralıklar ile yapıp daha sonra da birleştirebilirsiniz.

Belli bir süre bu şekilde deneyin, yaklaşık 5-10 gün içerisinde zaten alışmış olacaksınız. Ayrıca kendinizi daha rahat hissedecekseniz likit eyeliner kullanmadan önce göz kalemi çekip eyelinerınızı bunun üzerine uygulayabilirsiniz. Böylece daha rahat yol almış olursunuz.

Eyeliner kullanacaksanız kalem, likit, jel ve dipliner gibi seçenekleriniz var ancak daha kalıcı olmasını istiyorsanız jel eyeliner kullanmanızı tavsiye ederim. Fakat yine de önemli olan sizin hangisini kullanırken daha rahat olduğunuz ve başarılı sonuç aldığınız. Eğer eyeliner sürerken kirpik bitiminden yukarı doğru yaptığınız kuyruklar eşit olmadıysa da makyajınızı tamamen silmeniz gerekmiyor. Bir fırça, bir kulak çubuğu ya da göz altı kapatıcısından faydalanabilirsiniz. Küçük bir hat yaparak fırça ya da kulak çubuğu ile onu düzeltip sonra üzerinden tekrar geçebilirsiniz.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Bu sayede en başa dönmemiş olur, vakit kazanırsınız. Tamamen silmeniz gerekirse de göz makyajı için bir temizleyici kullanıp ,kulak çubuğunu hafifçe bununla ıslatıp daha sonra onu bir kalem gibi kullanarak, hatalarınızı hafifçe sildirip düzeltebilirsiniz.  Güzel ve etkileyici bir bakışa sahip olmak istiyorsanız kendinize kibar olun, kaba ve hızlı çizgiler hata yapmanıza sebep olabilir. İnanıyorum ki hepiniz arzu ettiğiniz mükemmel bakışlara  bu öneriler ile ulaşabilirsiniz.

Güzellik sizinle olsun.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al