Canan Karatay: “D vitamini en güçlü aşıdır” Tartışması

Canan Karatay: “D vitamini en güçlü aşıdır” Tartışması

Canan Karatay: “D vitamini en güçlü aşıdır” Tartışması Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ile devam ediyor. Özellikle çocuklara yapılan aşılar ne kadar tehlikeli?

Canan Karatay: “D vitamini en güçlü aşıdır” Tartışması Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ile devam ediyor. Özellikle çocuklara yapılan aşılar ne kadar tehlikeli? Hayatımızın içine kök salan bir çok konuya tepki gösteren ve zararlı olduklarını ifade eden, bu konu ile ilgili bir çok konuyu da diğer makalelerimiz de ele verdiğimiz olaylara bir yenisi daha eklendi.

Canan Karatay bir söyleşisinde;

“Aşıların içinde alüminyum ve cıva var. Eskiden cıva vardı şimdi daha ucuz diye alüminyum kullanılıyor. Biliyorsunuz, alüminyum Alzheimer sebebidir. Onun için D vitamini en güçlü aşıdır” demecine Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan tepki geldi.

Ceyhan: “Akademik unvan taşıyan ancak konunun uzmanı olmayan kişilerin konuşmaları nedeniyle aşıyı reddeden aile sayısı 2016 yılında 10.000’ in üzerine çıkmıştır. Bu 10.000 çocuğun bir kısmının öleceğini tahmin etmek zor değildir. Yine bu sebeple boğmaca vakaları son üç yıldır belirgin bir şekilde artmaktadır. Karatay’ı, bilim ve akıl süzgecine davet ediyorum” dedi.


Prof. Dr. Canan Karatay D Vitamini Eksikliğinde NE Olur Videosu


Canan Karatay’ın Lüleburgaz’daki aykırı konuşma

Konuşmacı olarak 16 Aralık 2017’de katıldığı Lüleburgaz Belediyesi’nin ‘Aykırı Sohbetler’ söyleşisinde “Aşıların içinde alüminyum ve cıva var. Eskiden cıva vardı şimdi daha ucuz diye alüminyum kullanılıyor. Biliyorsunuz, alüminyum Alzheimer sebebidir. Onun için D vitamini en güçlü aşıdır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Bakın Kanada, domuz gribi zamanında ‘ben halkıma aşı yaptırmayacağım’ dedi ve bedava D vitamini dağıttı. Geçen hafta İngiliz Sağlık Bakanlığı çok önemli bir çalışma yayınladı ve bütün hamilelere ve doğurganlık yaşında olan kadınlara bedava D vitamini dağıttı. D vitamin eksikliğinden kısırlık oluyor. İyot eksikliğinden kısırlık oluyor” diyen Karatay’a cevap Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’dan geldi.

Aşılar noktasında bir çok farklı kurum ve kesiminde problemli olduğu açıklamaları belirli dönemlerde kamuoyunda  tartışmalar oluşturmuştu. Bu noktada Bir çok kesim aşı yaptırmak istemediğini de açıklamıştı.

Bir çok konuda uzman Karatay,  daha önce yer verdiği bir açıklamasında ise, İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, sporcuların ve kas yapmak isteyenlerin kullandığı protein tozunun çok tehlikeli olduğunu söylemişti.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bir profesör öyle söylüyor bir başkası farklı bir şey. Okuyanlar böyleyse biz ne yapacağız!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al