Boşanmaya Teşvik Eden Durumlar Nedir

Boşanmaya Teşvik Eden Durumlar Nedir

Boşanmaya Teşvik Eden Durumlar Nedir Âşık olup birbirini seven insanlar güzel hayallerle evlenirler. Bazen bu ilişkileri bitirebilecek durumlar olabilir. Günümüzde evlenen çiftler boşanan çiftlerle de sık karşılaşıyoruz. Peki, her şey güzel giderken boşanma kararı niye alırlar. Çiftler arasındaki maddi ve manevi sorunlar yüzünden evliliklerini bitirme durumuna gelebilirler. Beklentilerin yüksek olması ve bunun evlendikten sonra azaldığını […]

Boşanmaya Teşvik Eden Durumlar Nedir

Âşık olup birbirini seven insanlar güzel hayallerle evlenirler. Bazen bu ilişkileri bitirebilecek durumlar olabilir. Günümüzde evlenen çiftler boşanan çiftlerle de sık karşılaşıyoruz. Peki, her şey güzel giderken boşanma kararı niye alırlar. Çiftler arasındaki maddi ve manevi sorunlar yüzünden evliliklerini bitirme durumuna gelebilirler.

Beklentilerin yüksek olması ve bunun evlendikten sonra azaldığını gören eşler arasında tartışmalara sebep olduğu gözlenmektedir. Bazı çiftler sorunlarını el ele vererek çözerken bazıları da birbirine sırtını dönecek kadar büyütebiliyorlar. Evlilik çok sorumluluk isteyen bir kavramdır. Bu yüzden ilk tartışmalar da çiftlerin birbirinden vazgeçmemesi ve her koşulda yan yana birbirlerine destek olması gerekir.

Boşanma Kararını Almadan Düşünün

Hiçbir çift boşanmak için evlenmezler. Boşanmaya giden birçok kişi evliliğini kurtarmak için evliliklerini tekrardan gözden geçirmelidirler. Neden bu duruma gelindiğini sizde ki veya ondaki olumsuz davranışları değil olumlu davranışlarınıza göz önünde bulundurmalısınız. Evliliğinizin başındaki kadar iyi gitmesini beklemeyin. Çünkü bütün sorumluluklardan sırtımızda olacak.

İş stresi çocuk stresi boşanma durumları bütün bunlar üst üste gelince ufak tefek gerilimler olabilir. Bunu en güzel biçim de birbirinize anlatın. Evliliği bitirmek yerine kurtarmaya birbirinizi suçlamak yerine birbirinize destek olun. Unutmayın ki kimsenin evliliği dört dörtlük değil. Herkesin evliliğinde büyük olmasa da ufak pürüzler çıkabilir. Bunu kapatmak ve bitirmemek sizin elinizdedir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Herkes İkinci Bir Şansı Hak Eder

Boşama kararı vermek kolay bir karar değildir. Son zamanlar da boşanmaların çoğaldığı çiftler arasında sevgi ve saygının azaldığını ve sabrın olamadığını gözlemliyorum. Kötü bir evlilikten kurtulmak yeni bir hayat ve düzen istemek herkesin hakkıdır. Fakat bunlar bir çözüm değildir. Birtakım olayları kafanızda bitirmeden atacağınız adım size tekrar hata yaptıracaktır.

Bu nedenle boşanmaya teşvik eden sebepler arasında ilgisizlik şiddetli geçimsizlik aldatılma gibi durumlar vardır. Evdeki huzursuzlukların birçoğu çocuklara da yansır. Tartışmalar onların bilinçaltına yerleşir. Ne kadar anlamayacaklarını düşünmekte akıllarına yer eder. Unutmayın ki herkes ikinci bir şansı mutlaka hak eder. Birbirinizle konuşun ve aranızdaki problemleri çözmeyi deneyin. Eğer bu sorunları birlikte aşamıyorsanız artık günümüz de her imkânı rahatlıkla ulaşabileceğinizi biliyorsunuz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al