Boşanmak İstiyorum Ama Diyorsanız

Boşanmak İstiyorum Ama Diyorsanız

Boşanmak İstiyorum Ama Diyorsanız Severek atılan evlilik adımları bir süreden sonra sarsılabilmektedir. Bu sarsıntılar bazen kısa bazen uzun süren bir adımdan sonra yolları ayırmaya gitmektedir. Ancak bazı evlilikteki çifter boşanmak istiyorum ama diyerek başlıyor ise cümleye emin olun o evlilikte yeniden canlanmayı bekleyen bir umut ışığı vardır. Evliliklerde boşanma kararı almayı düşünen eşlerden biri diğerinin […]

Boşanmak İstiyorum Ama Diyorsanız

Severek atılan evlilik adımları bir süreden sonra sarsılabilmektedir. Bu sarsıntılar bazen kısa bazen uzun süren bir adımdan sonra yolları ayırmaya gitmektedir. Ancak bazı evlilikteki çifter boşanmak istiyorum ama diyerek başlıyor ise cümleye emin olun o evlilikte yeniden canlanmayı bekleyen bir umut ışığı vardır.

Evliliklerde boşanma kararı almayı düşünen eşlerden biri diğerinin ne düşündüğünü önemsemektedir. Ama diyerek başladığı cümlede ya eşine duyduğu sevgi ya da çocuklarının annesiz ya da babasız kalarak büyüyeceği endişesi yer almaktadır. Tabi çocuklarını düşünen bir ebeveyn mantıklı olan karar ile evliliğe devam ettirmeye karar vermektedir. Fakat aksi bir durum olan boşanma kararında çocuklarını düşünmeyen eş sağlıklı bir çocuk büyümeyi pek de başaramamaktadır.

Boşanmaya Kararlı İseniz

Yıllarca düşündünüz ve mutsuz geçen bir günü daha yaşamak istemediğinize karar verdiniz. Evliliğinizde size dayak yemek, aşağılanmak, esir gibi tutulmak, hep aldatılmak gibi bu olumsuz düşünceleri hissettiren olaylar yaşamış iseniz aldığınız boşanma kararı çok yerinde olacaktır. Bu şartlarda çocuk büyütmek de çok büyük sorunları doğurabilen bir nendedir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Bu durumda boşanmadan önce ne yapacağınız, nasıl geçineceğinizi, nerde yaşayacağınız, nasıl bir işte çalışabileceğinizi bularak boşanma adımlarına başlamak daha sağlıklı atılan bir adımdır. Bu şartların hiç biri yok ise boşanma kararınızı bir daha gözden geçirin ve bir yardımlaşma derneğinden ya da aile büyünden yardım alın.

Boşanma Kararınızdan Emin Değil İseniz

Evliğinizde sorunlarınız var bazen kızgınlıktan yeter artık eşimden ayrılmak istiyorum diyorsunuz ama sonra sakinleşince vazgeçiyorsanız bu normal bir durumdur. Kızgınlık anında her birey eşine karşı hep olumsuz ve kırıcı hisler yaşatmak ister. Ancak bu tartışmalar ve sorunlar hep tekrarlanıyor ve evliliğinizi yıpratıyor ise bir evlilik danışmanına giderek yardım almalısınız.  Evliliğinizdeki sorunları çözmenizde evlilik terapisti ve ya cinsel terapi yapan uzman doktorlar yardımcı olmaktadır.

Her evliliğin içinde mutlaka tartışmalar ve sorunlar her zaman var olmaktadır. Bunu aksini söyleyen kişiler sadece kendi açıklarını yansıtmak istemeyenlerdir. İnsanlığın doğası gereğinde farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklı düşünceler ve farkı karakterlerde iki eş arasında elbet de çatışmaları yaşatmaktadır.

 

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al