Boşandıktan sonra yeni bir ilişkiye ne zaman başlanabilir?

Boşandıktan sonra yeni bir ilişkiye ne zaman başlanabilir?

Boşandıktan ya da uzun süreli bir ilişkiyi bitirdikten sonra, iyi niyetli arkadaşlarınız ve aile fertleriniz sizi yeni bir ilişkiye başlamanız için teşvik edebilir. Boşandıktan Sonra yeni bir ilişkiye başlamaya hazır mısınız? Psikologlar bu sorunun cevabının “kişiden kişiye göre değiştiğini” belirtiyor. Boşanma ile sona eren tüm evliliklerin sonunda iki taraf da acı çeker. Kimileri kendilerini bu […]

Boşandıktan ya da uzun süreli bir ilişkiyi bitirdikten sonra, iyi niyetli arkadaşlarınız ve aile fertleriniz sizi yeni bir ilişkiye başlamanız için teşvik edebilir.

Boşandıktan Sonra yeni bir ilişkiye başlamaya hazır mısınız?

Psikologlar bu sorunun cevabının “kişiden kişiye göre değiştiğini” belirtiyor. Boşanma ile sona eren tüm evliliklerin sonunda iki taraf da acı çeker. Kimileri kendilerini bu durumdan hızlı bir şekilde kurtarırken, kimileri ise resmi olarak boşanmalarına rağmen duygusal olarak kendilerini hala evli hissederler.

Makalemizde boşandıktan sonra yeni bir ilişkiye başlama konusunda uzmanların tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Zamana göre değil, duygularınıza göre hareket edin!

Diğerlerinin kendilerini yeni ilişkiye başlamak için hazır hissetmeleri yıllar alırken, bazı insanlar 2 sonra bile hazırdırlar. Acele etmemelisiniz. Boşanmanın üzerinizde yarattığı duygusal durumu tecrübe etmeniz çok önemlidir.
Uzmanlar bu konuda “düşünmek için, acı çekmek için ve başka birini bulmak için kendinize biraz zaman vermenizi” tavsiye ediyor.

Eski Eş Faktörü

Eğer hala eski eşinizin ne yaptığı veya kiminle birlikte olduğunu düşünüyorsanız, sağlıklı bir ilişkiye başlamak için hazır değilsinizdir.

Uzmanlar, “bazı insanlar eski eşe bir şeyler kanıtlamak için yeni bir ilişkiye başlar ve hatta evlenir. Bu doğru bir davranış değildir, eski eşinize karşı hala duygusal bir şeyler hissediyorsanız kendinize biraz daha zaman vermelisiniz” diyor.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Kimliğinizi İlişki Durumunuzdan Ayırın

Sizin kim olduğunuz, ilişki durumunuzla ilgili değildir. Yalnız kalmaktan kaçınmak için yeni bir ilişkiye atlamak yerine, kendinize kendi koşullarınızda hayatı keşfetmek için bir şans verin. Kendiniz olmadan eskiyi unutamazsınız.

Bekar arkadaşlara ve onlarla sosyalleşmeye ihtiyacınız var.

Boşandığınızdan Bu Yana Her Şey Değişti

Boşandıktan sonra yalnızca siz değil aynı zamanda sosyal hayatınız, arkadaşlarınız ve alışkanlıklarınız da değişti. Muhtemelen evli arkadaş grubunuzun yerini bekar arkadaş grubu alacak. Bu durum girdiğiniz ortamları ve aktivitelerinizi de değiştirecek. Bu vesileyle bir arkadaşınız aracılığıyla ile ya da tamamen tesadüf eseri yeni bir partner adayı ile tanışabilirsiniz. Bu konuda oldukça avantajlısınız, çünkü yeni ortamınızdaki çoğu insan da sizinle aynı durumda olacak.

Çocuklarınızı İşin İçine Katmayın

Boşanmış bazı insanlar çocuklarını etkileyebileceği düşüncesiyle yeni bir ilişkiye sıcak bakmayabilir. Çocuklarınızı kendinizle ilgili önemli kararların içine sokmamalısınız.

Eğer yeni bir ilişkiye başlamak istiyorsanız bunu yapmalısınız. Ancak yeni partner adayınızı bir anda çocuklarınızın karşısına çıkartıp sinemaya ya da hayvanat bahçesine birlikte gitmemelisiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al