BMW Elektrikli Otomobil Devrimi

BMW Elektrikli Otomobil Devrimi

Çok değil bundan 20 yıl önce insanlar için hayal olan Elektrikli Otomobiller artık trafikte görmeye başladık. Otomobil devi BMW ise bu alanda kendini geliştirerek bir çok yenilik ortaya koydu. BMW elektrikli modellerin kablosuz olarak şarj edilmesini başardı. BMW’nin elektrikli modelleri i3 ve i8 için akülerinin kablo kullanmadan doldurulmasını sağlayan “Wallbox” sistemi geliştirildi. Yeni sistemde garajda […]

Çok değil bundan 20 yıl önce insanlar için hayal olan Elektrikli Otomobiller artık trafikte görmeye başladık. Otomobil devi BMW ise bu alanda kendini geliştirerek bir çok yenilik ortaya koydu.

BMW elektrikli modellerin kablosuz olarak şarj edilmesini başardı. BMW’nin elektrikli modelleri i3 ve i8 için akülerinin kablo kullanmadan doldurulmasını sağlayan “Wallbox” sistemi geliştirildi.

Yeni sistemde garajda veya diğer mekânlarda yere monte edilen “Wallbox” ve aracın altına monte edilen karşı sistemle araca dokunmadan akülerin 3,6 kilowattla şarj edilmeleri sağlanıyor.

Araç ile “Wallbox” arasında oluşturulan manyetik alan sayesinde elektrik akımı sağlanan sistemde, araç yaklaşık 3 saatle doldurulabilir. Öte yandan sürücü, sistem ile araç arasında oluşturulan WLAN bağlantısıyla süreci başlatıp, kokpitten kontrol edebiliyor.

Sistemin diğer özelliğinin de kış koşullarında yağmur ve kardan etkilenmemesi. İyi izole edilmiş sistem, hava koşullarından etkilenmiyor.

BMW’nin “Wallbox” şarj sisteminin akıllı telefonla aktive edilip, internet üzerinden kontrol edilmesi mümkün.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al