Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

İnternetin gelişmesi ile birlikte yeni trendlerin ortaya çıkmasının da ardı arkası kesilmiyor. Son dönemlerde bu terimleri sıkça duyduğumuz oluyor: Blog yazarlığı, Blog yazarak para kazanma, İnternetten para kazanma vb. İşte Ücretsiz Sunulan Blog Yazarak Para Kazanmanın Sırları Kadın sitemizin farkı ile sizlerle… Peki Blog Nedir? Sorusundan Başlayalım. Türkçe karşılığı Ağ Günlüğü olarak tanımlanan Blog, En yeniden […]

İnternetin gelişmesi ile birlikte yeni trendlerin ortaya çıkmasının da ardı arkası kesilmiyor. Son dönemlerde bu terimleri sıkça duyduğumuz oluyor: Blog yazarlığı, Blog yazarak para kazanma, İnternetten para kazanma vb.

İşte Ücretsiz Sunulan Blog Yazarak Para Kazanmanın Sırları Kadın sitemizin farkı ile sizlerle…

Peki Blog Nedir? Sorusundan Başlayalım.
Türkçe karşılığı Ağ Günlüğü olarak tanımlanan Blog, En yeniden eskiye doğru internet tabanlı olarak yayınlanan yazı, yorum ve resimlerden oluşturulmuş web tabanlı yayın sistemlerinin genel adı olarak  belirtilir.

Örnek vermek gerekirse eskiden günlük defterleri olurdu ve yatmadan önce o günün değerlendirmesi o deftere büyük bir özen ile geçirilirdi. Gelişen teknoloji ile bu işlem ve daha fazlası web ortamına taşındı.

Dünya genelinde ve Aynı şekilde Ülkemizde En Yaygın Kullanılan Blog Siteleri Şunlardır.

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve Türkçe destekli en büyük blog sitelerinin başında Google servislerine bağlı Blogger gelmektedir. Önerilerimizin başında da bu site geliyor.

Tamamen ücretsiz olması yanı sıra sitenizde farklı reklamlarda çıkmaması en büyük avantaj olarak bilinmekte. Kullanımı gayet basittir. Tek yapmanız gereken bir blog ismi belirlemeniz ve yazı yazı yazmaya başlamanız.

Diğer Blog Siteleri ise ; WordPress.com, Blogcu.com vb..

 

Peki Ne Yazmalıyım?

Öncelikle kendi ilgi alanınız olan konulara yönelmelisiniz. 2. yol olarak ise bu işi para kazanmanın dışında hobi olarak görmeniz ve isteyerek / benimseyerek yapmanız yönünde olmalıdır. Zira bir süre sonra usanıp bırakabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse; Yeni anne adayı olan bir kadın, hamilelik dönemi boyunca kendi sıkıntı, mutluluk ve hamilelik dönemlerini bir blog açarak paylaşması. Blog sayfasında hamilelik ile ilgili belirli bilgilere yer vererek paylaşması.

Örneğe devam ettiğimizde ise anne adayı adaylıktan çıkarak anne olduktan sonra anlık tecrübelerini belirli zaman sürecinde bloğunda paylaşmaya devam etmesi.

Burda 2 ince detay diğer bir deyim ile 2 altın kural vardır. 

  • yazınızın sürekliliği 4-5-6 ay boyunca günde en az 1 ile 5 yazı yazılması gibi.
  • yazdığınız yazılarınızın ziyaretçi çekmesi. (sitenize minimum bin ziyaretçi gelmesi vb.)

Bu iki kural birbirini tamamlayan konu başlıklarıdır. Blog sayfanıza ne kadar çok ziyaretçi gelirse kazancınız o kadar yüksek olacaktır. Siz ne kadar çok yazı yazarsanız yazılarınız ne kadar çok kaliteli olursa ziyaretçi sayınızda o kadar çok olacaktır.

Sadece blog açarak para kazanmak ya da ayda bin dolar kazanmanızı söyleyenler sadece bir umudu sizlere satmayı düşünen e-kitap satışı yapanlardan başkası olmayacaktır. Her iş de olduğu gibi bu işte de para kazanmak için bir emek sarf etmeniz şarttır.

Peki Nasıl Para Kazanacağım? Parayı Kim Gönderiyor?

en kısa zamanda “blog yazarak para kazanma 2. yazı dizisi” başlıklı yazımızda devam edeceğiz..  Bizi takip etmeye devam edin.

Başarı ; Peşinde Koştuğunuz Değerlerdir.

 

Kadin.info | Editör

YAZAR HAKKINDA

Yusuf Ziya USLU Yusuf Ziya USLU Kadın ve kadına dair tüm değerleri kaleme alarak bu siteye yansıttığımız ve güzelliklerle taçlandırdığımız kısacık hayatın bir kenarından tutmak ne hoş..
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor